Adıyamanlılar Bakın da Zengin Görün

  0
  531

  Besni ilçesine sayısız eserler kazandıran ve geçtiğimiz günlerde yaptıklarını temelini attığı Adıyaman Üniversitesi Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesiyle de taçlandıran Erdemoğlu Holding, Besni’yi adeta yeniden inşa ediyor.

  Sahibi olduğu Merinos’u parça halı üretiminde dünya liderliğine oturtan Erdemoğlu ailesi, şirketin kurucusu rahmetli Mehmet Erdemoğlu’nun vasiyeti üzerine Besni ilçesini yaptıkları yatırımlarla ihya ediyor. Besni’de yurt, okul, cami, park, taziye evi gibi topluma doğrudan etki eden hizmetlere imza atan Erdemoğlu ailesi, hayır işlerinden oldukça uzak olan Adıyamanlı zenginlere de ders verir nitelikte hayır işleri gerçekleştiriyor.

  Duruş Gazetesi olarak diyoruz ki Adıyaman’da faaliyetlerini sürdüren ve bu şehirden kazandığını bu şehre harcamayan Adıyamanlı zenginler doğduğu toprakları unutmayan Erdemoğlu ailesini örnek alıp, bu şehre vefa borcunu ödemeli. Adıyamanlı zenginlerimiz hayır işlerinden son derece uzak. Ne bir cami, ne bir okul ne de başka bir eseri gerçekleştirerek devlete yükünü azaltmaktan ve vatandaşa faydalı olmaktan son derece uzaklar. Unutulmamalı ki bereket paylaştıkça artar.

              ÖRNEK ALINMALI!

  Kendi memleketlerine yapılan yardımlar, o iş adamının memleketine olan sevgisini ve milliyetçiliğini ortaya koyuyor. Besnili olan Erdemoğlu ailesinin Besni ilçesine yaptığı hayır hizmetleri, Adıyamanlı iş adamlarına model olmalı!

  Erdemoğlu ailesi tarafından sadece Besni ilçesinde; yurttan okula camiden sağlık ocağına, parktan yoksul ailelere gıda yardımına, eğitim kompleksinden çeşitli kurumlara önemli desteklere kadar birçok şey yapılmış.

  İşte Adıyamanlı İşadamlarının örnek almasını dilediğimiz Erdemoğlu ailesi modelinin Besni ilçesi başta olmak üzere yaptığı bütün yardımlar: Besni Erdemoğlu cami yapımı, Besni Mehmet Erdemoğlu Erkek Öğrenci Yurdu, Besni Selvi Erdemoğlu Kız Öğrenci Yurdu, Besni Mehmet Erdemoğlu Sağlık Ocağı, Besni Selvi Erdemoğlu Ana Çocuk Sağlık Merkezi, Besni Gülsüm ve Mehmet Erdemoğlu Çocuk Parkı, Besni Pınarbaşı ve Korupınar camilerine minare, Besnili Üniversite öğrencilerine Burs, Besnili fakir fukaraya yardım, Besni Beşiktarla mezarlığına köprü, Besni İlçe Emniyet Müdürlüğüne otomobil, Besni Pınarbaşı mahallesi köprüsünün onarımı, Besni’deki Çat, Sarhan, Pınarbaşı ve Çarşı camilerinin tuvaletinin yapımı, Besni Öğretmenevi, Keysun, Köseceli ve müftülüğe birer adet bilgisayar, Besni Mehmet Erdemoğlu Mahalle Konağı, Besni Ali Erdemoğlu Mahalle konağı, Van’da 1 lise, Adıyaman Üniversitesi bünyesinde Besni’ye fakülte ve kompleks (İçinde yurt binası, Meslek Yüksek Okulu, spor alanları ile sosyo kültürel faaliyetlerin bir arada toplanacağı çok amaçlı bir eğitim kompleksi), Gaziantep’e üst geçit, Besni Gülsüm İbrahim Erdemoğlu İlköğretim Okulu, Gaziantep’e 4 okul, Besni’ye 40 milyon TL’lik fabrika (500 kişilik istihdam) yapımı sürüyor ve Besni Gülsüm Erman Kız Öğrenci yurdu. Besni’deki bütün camilerin halılarının değişmesinin yanında Türkiye’deki birçok caminin halıları Erdemoğlu Ailesi tarafından ücretsiz değiştiriliyor.

              ERDEMOĞLU ADIYAMAN’I DA GÖRSÜN

  Adıyamanlı zenginlerden fayda gelmeyince Erdemoğlu Ailesine seslenen Adıyamanlılar, Erdemoğlu Ailesinin Adıyaman’a da el uzatarak kalkındırmasını istediler. Vatandaşlar; “Bizim zenginlerimizden maalesef bize hayır yok. Ama baktığımızda Erdemoğlu ailesi babalarından aldıkları hayır bayrağını daha yukarılara çıkardılar. Erdemoğlu Ailesi Besni’den daha öteye giderek Adıyaman’ı da hayır işlerinde de unutmazlarsa bundan memnuniyet duyacağız. İlin önde gelen siyasileri, atanmışları, seçilmişleri bu konuda öncü olurlarsa inşallah Erdemoğlu Holding Adıyaman’a da faydalı olacaktır” dediler.

              MUHTEŞEM YATIRIMLA TAÇLANDIRDILAR

  Erdemoğlu Holding, Adıyaman’ın Besni ilçesine beş bin kişilik açık hava tiyatrosu yaptıracak. Erdemoğlu Holding’in 15 milyon liralık yatırımla hayata geçireceği Adıyaman Üniversitesi Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesi’nin temeli atıldı. Bugüne kadar eğitime yaklaşık 45 milyon liralık yatırım gerçekleştirdiklerini belirten Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, “Besni sevdalısı babamız Mehmet Erdemoğlu’nun bize ilke olarak benimsettiği değerler ışığında ilçemize ve ülkemize yatırımlarımıza devam edeceğiz. Bugün babamızın en büyük hayalinin gerçekleşmesi yolunda ilk adımı atıyoruz. İnanıyoruz ki, Cumhuriyetimizin 100. Yılında bu kampüste 5 bin öğrencimiz öğretim görecek. Bizim açtığımız bu yolda devletimizi ve sanayicilerimizi destek olmaya davet ediyoruz” dedi.

  Halı, mobilya, ev tekstili, iplik, inşaat, enerji ve lojistik sektörlerinde faaliyetlerini sürdürerek Türkiye ekonomisine önemli katkılarda bulunan Erdemoğlu Holding, gerçekleştirdiği yatırımlara toplumsal kalkınmaya destek olmaya devam ediyor. Bu bakış açısıyla, Erdemoğlu Holding tarafından Adıyaman’ın Besni ilçesinde, 15 milyon lira yatırımla hayata geçirilecek olan Adıyaman Üniversitesi Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesi’nin temeli atıldı.

  Temel atma törenine; Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, bölge belediye başkanları, milletvekilleri, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Mustafa Talha Gönüllü ve çok sayıda davetli katıldı.

  Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesi, bölgenin en büyük kampüsü olma niteliği taşıyacak. Fakülte, aynı zamanda, Besni’nin gelişen ve değişen yüzünün de önemli bir simgesi olacak.

  “ BÖLGESEL KALKINMAYA DESTEK OLUYORUZ”

  Temel atma töreninde bir konuşma yapan Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, “Erdemoğlu Holding olarak, Türkiye’den kazandığımızı Türkiye’nin geleceğine kazandırmak ilkesi ile hareket ediyoruz. Besni sevdalısı babamız Rahmetli Mehmet Erdemoğlu’nun bize aşıladığı en temel ilke eğitimdi. Biz de bu ilke doğrultusunda Türkiye’nin değişik yerlerinde eğitim yatırımları yaptık. Bugüne kadar eğitime 45 milyon lira kaynak aktardık. Son olarak geçtiğimiz aylarda 650 öğrenci kapasiteli Van Mehmet Erdemoğlu Teknik Meslek Lisesi’ni eğitim öğretime kazandırdık… Önümüzdeki eğitim öğretim döneminde 900 öğrenci kapasiteli Gaziantep Kız Meslek Lisesi’ni de açacak ve eğitim öğretime kazandıracağız” dedi.

  İbrahim Erdemoğlu, Mehmet Erdemoğlu’nun kendilerine temelleri sağlam olmayan toplumların başarılı olamayacağını öğrettiğini söyleyerek şunları söyledi: “Biz de bu doğrultuda eğitim yatırımlarımıza temelden başladık. Besnimizdeki çocuklarımızın eğitimi için uygun koşullarda olmayan köy okullarımızı tek tek yeniliyoruz. Bugüne kadar 12 okulumuzun onarımını tamamladık. 9 okulumuzun da onarımının tamamlanmasıyla tüm okullarımızı yenilemiş olacağız.”

  Açılışını yaptıkları Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesi’nin Besnili Bilge Mehmet Erdemoğlu’nun hayalinin gerçekleşmesinin ilk adımı olduğunu söyleyen İbrahim Erdemoğlu, sanayicilere de çağrıda bulundu. Erdemoğlu, “İlçemizdeki Mimarlık fakültesinin yanına yeni fakülteler eklenmesini bekliyoruz. Hedefimiz ve beklentimiz, Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümü olan 2023’te Adıyaman Besni kampüsünde 5 bin öğrencinin eğitim görmesi. Bizim başlattığımız bu yolda yatırımlarım devam edeceğine inancımız tam” dedi.

  İbrahim Erdemoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Fakülteden mezun olan gençlerimizin, kalifiye iş gücünün bir parçası olarak aynı zamanda bölge ve ülke ekonomisine de katkıda bulunacaklarına inanıyoruz. Erdemoğlu Holding olarak, gençlerimizin eğitimine böylece geleceğimize yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bugün hep birlikte temelini atacağımız 600 öğrenci kapasiteli fakültenin inşasını 2 yılda tamamlamayı hedefliyoruz.”

  İbrahim Erdemoğlu, bölgede eğitimin yanı sıra ekonomik kalkınma adına da önemli yatırımları olduğunu söyleyerek, Besni İplik fabrikası ile ilgili bilgiler de verdi. Adıyaman Besni’de 30 milyon dolar yatırımla bir iplik tesisi kurmak üzere çalıştıklarını belirten İbrahim Erdemoğlu, “Önümüzdeki aylarda üretime başlayacak olan tesisimizde 500 kişiye istihdam sağlayacağız. Sanayicilerden, Organize Sanayi Bölgemize yatırım yapmaya davet ediyoruz. Erdemoğlu Ailesi olarak sanayicilerimize maddi manevi destek vermeye hazırız. Burada da hedefimiz, 2023’te 5000 kişinin çalıştığı bir organize sanayi bölgesi oluşturmak” dedi.

  Besni ilçesinin kültürel ve çevresel yapısının gelişmesine ilişkin de çalışmaları ve projeleri olduğunu söyleyen İbrahim Erdemoğlu konuşmasını söyle sürdürdü: “Fakültemizin tamamlanmasının ardından yanına 5 bin kişilik bir açık hava tiyatrosu yapacağız. Besni ilçesinin tarihini tek bir çatı altında bir araya getireceğimiz, kültürümüzü muhafaza edeceğimiz Müze’nin de çalışmaları devam ediyor. Çevre konusunda da bir seferberlik başlatıyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Orman Bakanlığı işbirliği ile ilçemizi yeşillendirme projesi gerçekleştireceğiz. Bunun için tüm Besni ile el ele vereceğiz”

  İbrahim Erdemoğlu, sanayiden eğitime, tarihten çevreye her alanda gelişmiş bir Besni ile 2023 hedeflerimizi gerçekleştireceğiz diyerek sözlerine son verdi.

  Adıyaman Üniversitesi Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesi’nde kapalı ve açık spor salonları, lojman, yurtlar, ilköğretim tesisleri alanı, kongre ve kültür merkezi, kütüphane, tören alanları, kafeteryalar, kır kahvesi, yemekhane, seyir terasları ve amfi tiyatro gibi birçok sosyal donanımın da yer alacağı kampüs, öğrenciler için önemli bir sosyalleşme alanı da olacak.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz