Bulduğu Parayı Teslim Etti

  0
  396

  Adıyaman’da bir akaryakıt istasyonu çalışanı, bulduğu parayı sahibine teslim ederek, ‘insanlık ölmemiş’ dedirtti.
  Önceki gün Gerger ilçesinde eşi rahatsızlanan Mustafa Menteşe, eşini alarak Adıyaman’a hastaneye getirdi. Aracının yakıtı bitince, akaryakıt istasyonuna gelerek yakıt alıp istasyondan ayrıldı. Mustafa Menteşe, istasyonda üzerindeki bin 600 TL’yi düşürdü.
  Gerger ilçesine giden şahıs parasının kaybolduğunu sonradan fark etti. Düşürülen parayı bir süre kimse fark etmezken, istasyon çalışanı Hıdır Dinç yerde deste halindeki parayı gördü ve alarak patron Osman Özdemir’e durumu bildirdi.
  İşletme sahibi güvenlik kameralarını inceleyerek parayı kimin düşürdüğünü ve aracının plakasını tespit etti. Durumu polise bildiren şahıs plakadan şahsa ulaştı. Parayı düşüren Mustafa Menteşe, Gerger ilçesinde olduğu için teyzesinin oğlu Mustafa Kuşbey’i akaryakıt istasyonuna gönderdi. İstasyon çalışanı Hıdır Dinç parayı Mustafa Kuşbey’e teslim etti.
  Parayı teslim alan Kuşbey, “Allah razı olsun. Demek ki insanlık ölmemiş. Güzel ve dürüst bir davranış sergilediler. Parayı düşüren akrabamın hastası vardı; parayı hastası için kullanacaktı. Petrol alırken kaybetmiş. Bize ulaştırdıkları için mutlu ettiler” dedi.
  İşyeri sahibi Osman Özdemir ise, “Çalışan arkadaşların dürüst olması ve kendilerini kanıtlamaları bizleri sevindirdi. Bir gün boyunca paranın sahibini aradık. Paranın sahibini bulduk. Vatandaş zor durumdaymış, o para onlar için çok önemli. İnşallah herkes aynı duyarlılığı gösterir” diye konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz