Adıyaman İnsani Yardım Platformu’ndan Suriye’ye Yardım Kampanyası

  0
  416

  Ulusal ve uluslararası yardım kuruluşlarından 10’unun Adıyaman temsilciğinin içinde bulunduğu Suriye için Adıyaman İnsani Yardım Platformu, ‘Sana İhtiyacım Var’ adlı yardım kampanyası başlattı.
  AFAD, Kızılay, Diyanet Vakfı, Hak-İş, Hayrat Vakfı, İHH, Memur-Sen- Safvan- Der, Verenel Derneği, Yeryüzü Doktorları başta olmak üzere Adıyaman’ın birçok derneği kampanyaya destek veriyor.
  Kampanya ile ilgili olarak sivil toplum kuruluşları başkanları Demokrasi Parkı’nda basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına Suriyeli mülteci olan genç kızlar katıldı. Suriyeli Meryem El-Hamud tarafından Kur’an-ı kerim okundu. Diğer Suriyeli Beyza Beyan, Suriye’de yaşanan savaşı anlattı. Genç kız, yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına boğuldu. Basın açıklamasına katılanlarda duygusal anlar yaşadı.
  Basın açıklamasını okuyan Memur-Sen Adıyaman Şube Başkanı Gaffari İzci, “Suriye’de ağır kış şartlarından ve açlıktan çocuk ölümleri yaşanırken, halk birçok insani yardım malzemesine acil olarak ihtiyaç duymaktadır. Suriye’de Batı’nın seyirci kaldığı insanlık dramı ve tam anlamıyla vahşet yaşanıyor. Zalim Esad ve destekçileri milyonlarca insanı evinden barkından etmiş durumda. Yüz binlerce insan da açlık ve soğukla mücadele ediyor. Suriyeli kardeşlerimizin dramının sona erdirilmesi için sivil toplum örgütleri olarak harekete geçmiş bulunuyoruz. Herkes ekmeğinin yarısını Suriye’de aç kalan susuz kalan, her türlü insani yardıma ihtiyacı olan adeta ölüme terk edilen insanlara ulaştırmalıdır, ulaştırmak zorundadır” ifadelerini kullandı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz