Emniyet Müdürü Ruhi Akan’ın Köşesine Cevap Verdi

  0
  396

  Adıyaman Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, yazar Ruhi Akan’ın köşesi üzerine bir açıklama yaptı. Salmaner açıklamasında, Adıyaman’da madde bağımlılığıyla savaştıklarını ve bu bağlamda il genelinde 3 bine yakın öğrenciye seminer verdiklerini belirtti.

  Adıyaman Emniyet Müdürlüğü son yıllarda sayılarında artış olduğu gözlenen madde bağımlılığıyla mücadelede kolları sıvadı. Konu ile ilgili bir açıklamada bulunan İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, madde bağımlılığıyla mücadelede 2012-2013 eğitim yılı boyunca il genelinde 3 bine yakın öğrenciye ulaştıklarını belirterek, “Müdürlüğümüz bünyesinde kurulu bulunan ve Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkez (TUBİM) ‘İl Noktası’ sıfatı da taşıyan Uyuşturucu Madde Kullanımını İzleme ve Önleme Büro Amirliğimizce lise ve dengi okullardaki öğrenciler ile öğretmenlerimize seminer vermektedir. 2012-2013 eğitim-öğretim yılı boyunca il genelinde 3 bine yakın öğrencimize madde bağımlılığı hakkında seminer verildi. 2013-2014 yılı eğitim-öğretim yılında ise şimdiye kadar; ilimiz merkez, Besni ve Samsat ilçelerinde 250 öğrenci ve 50 rehber öğretmene seminer verilmiştir. Gerçekleştirilen seminerlerde öğrenci ve öğretmenlere bilgilendirici broşürler de dağıtılmıştır. Ayrıca 2014 yılı Ocak ayı içerisinde yürütülen çalışmalar sonucunda 20 olayda 36 kişi hakkında yasal işlem yapılmış, bu şahıslardan 6’sı tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Keza, bu 20 olayda 7 bin 416,5 gram esrar maddesi ve 65 adet uyuşturucu nitelikli hap ele geçirilmiştir. Müdürlüğümüz bu ve benzeri çalışmalarla madde bağımlılığı ile mücadele çalışmalarını hızla ve gayretle sürdürmektedir” dedi.

  Hırsızlık ve fuhuş ile ilgili sürdürülen çalışmalar hakkında da bilgi veren İl Müdürü Salmaner, “Hırsızlık suçlarında ekiplerimizin yaptığı başarılı çalışmalar sonucunda bir önceki yıla nazaran yüzde 14’lük bir azalma meydana gelmiştir. Fuhuş suçlarında da etkin mücadele sonucunda şahıslara uygulanan idari yaptırım cezaları arttırılmış olup, bunun sonucunda fuhuşla ilgili adli olay sayısında azalma göstermiştir” diye konuştu.

  Salmaner konuşmasının sonunda, 2014 yılında ilimize atanan personel sayısına ve görev yoğunluğuna göre Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğüne personel takviyesi yapacaklarını da müjdeledi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz