“Adıyaman Kaderine Terk Edilmiştir”

  0
  138

  Seçim   çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren BDP Adıyaman Belediyesi eş başkan adayı Erdal Yavaş seçim çalışmalarını yaptığı ziyaretlerle sürdürüyor.

  30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere yoğun bir şekilde hazırlanan BDP Adıyaman Belediye eş başkan adayı Erdal Yavaş ve beraberindeki BDP il örgütü yöneticileriyle birlikte Sivil Toplum Örgütlerini ziyaret ederek ve mahallerde yaptığı halk toplantılarıyla seçimlere iddialı bir şekilde hazırlanıyor. STK ziyaretleri kapsamında ayakkabıcılar odası ve kahveciler odasını ziyaret ederek esnafların sorunlarını dinleyen Yavaş projelerini anlattı. Sivil toplum örgütleri yanı sıra yaptığı halk toplantılarında da vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Erdal Yavaş Yunus Emre mahallesinde yurttaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Yaptıkları toplantıda mahalle sakinlerinin oldukça mağdur edildiği ,kaderine terk edilmiş bir mahalle olduklarını ve mevcut belediye başta olmak üzere bu güne kadar hiçbir belediyenin hizmet vermediğini vurgulayan yurttaşlar 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde sistem partilerine gereken cevabı vereceklerini belirttiler.

  Yapılan görüşme ve toplantılarda projelerini anlatan Yavaş, “ Mahallede taziye evi olmadığını, sokakların rezil bir durumda olduğunu,kaldırım çalışmasının hiç yapılmadığını, köylerde bile sokak aydınlatmaları varken mahallede sokak aydınlatmalarının bile olmadığını dile getirdi.” YAVAŞ “Yapacağımız mahalle evlerinde halkın kendi meclisleri  ,çalışan anne ve babalar için bir  kreş ,gençler için internet ve kütüphanenin olacağı alanlar,yoksul aile çocuklarının eğitim alacağı Eğitim Destek Evleri,Kadınlar için Fitnes ve dinlenme alanları,yaşlılar için dinlenme ve sohbet alanları oluşturacağız.”Kazanmaları halinde hizmete kenar mahallelerden başlayacağını da ifade eden “YAVAŞ söz, karar ve yetkilerini mahalle meclisleri ve STK’larla paylaşacaklarını  söyledi.”

  20140213_131112

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz