Muhtar Adayı Ruhi Akan Adıyamanlılar Vakfından Destek İstedi

  0
  182

  Eskisaray Mahallesi muhtarlığına adaylığını açıklayan ve kazanması halinde devlet tarafından verilecek olan maaşı, mahalledeki yoksul öğrencilere burs olarak dağıtacağının sözü veren Ruhi Akan’a Adıyamanlılar Vakfından destek geldi.

  30 Mart yerel seçimlerinde Adıyaman’ın köklü mahallelerinden Eskisaray Mahallesi muhtarlığına adaylığını açıklayan Ruhi Akan’a, Adıyamanlılar Vakfından destek geldi.

  Geçtiğimiz günlerde adaylığını açıklayan ve kazanması halinde devlet tarafından muhtarlara verilecek olan maaşını mahallede yaşayan ve üniversitede okuyan 10 yoksul öğrenciye burs olarak dağıtacağını söyleyen Ruhi Akan, destek ziyaretleri kapmasında gitti Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şubesinde, Vakıf Başkanı Murat Demirkol’a ve yönetim kurulu üyelerine projelerini anlattı.

  Akan, mahallenin sorunlarının çözümü için göstereceği gayrettin yanı sıra en büyük projesinin öğrencilere yönelik olacağını söyledi. Ruhi Akan ziyarette yaptığı konuşmada, “Seçilmem halinde devlet tarafından bağlanacak olan 877 TL’lik maaşımı mahallede ikamet eden ve üniversitede okuyan 10 yoksul öğrenciye eşit oranda burs olarak dağıtacağım. Bunu yapmamda iki gaye var. Birincisi eğitime verdiğimiz önem, ikincisi de muhtarlığa aday olmamızın verilen maaşla ilgisinin olmadığını göstermem. Biz yıllardır yaşadığımız mahallemize gerçek hizmeti getirebilmek için bu göreve talip olduk” dedi.

  Şu an Umut Işığı Yardımlaşma Derneğinin Denetim Kurulu Başkanlığı ve Kızılay Adıyaman Şubesinin Yönetim Kurulu Üyeliği gibi hayır kuruluşlarına üyelikleri bulunduğunu da sözlerine ekleyen Akan, imkanları dahilinde başta mahallesi olmak üzere şehrin her köşesindeki yoksullara yardım etmeye devam edeceğini dile getirdi.

  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve herkesin göstermesi gereken duyarlılığı gösteren Eskisaray Mahallesi Muhtar Adayı Ruhi Akan’a teşekkürlerini sunan Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şubesi Başkanı Murat Demirkol ise “Adıyamanlılar Vakfı olarak en büyük çalışmayı hep eğitim üzerine sürdürdük. Bölgemizde eğitimin kalitesinin artması, eğitimli gençlerimizin imkanlarının arttırılması için hep gayret eden yönetim kurulu üyelerimiz ve üyelerimiz gibi bir muhtar adayımızın da böyle büyük bir duyarlılık ortaya koyması bizleri çok mutlu etti. Biz bütün muhtarlarımızın aynı özveriyi göstermesini istiyoruz. Sadece muhtar yada herhangi bir meslek mensubu da değil, bütün Adıyamanlılar eğitime olan yardımı, desteği bir görev bilmeliler. Buna öncülük eden Eskisaray Mahallesi muhtar adayımız Ruhi Akan ağabeyimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz