İtfaiyecilik Haftası Etkinliklerle Kutlandı

  0
  76

  İtfaiyecilik Haftası dolayısıyla Adıyaman’da düzenlenen etkinlikte Adıyaman Belediyesi ve ilçe belediyelerinin İtfaiye ekipleri yaptıkları gösterilerle göz doldurdu.

  Türkiye genelinde 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiyecilik Haftası’nın 301. yıldönümü Adıyaman’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve ilçe belediyelerin İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin de katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikteki gösteriler göz doldurdu.
  Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü koordinesinde Hükümet Binası bahçesinde gerçekleştirilen etkinliğe Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Vali Yardımcıları Levent Öztin ve Yunus Emre Altıner, TPAO Adıyaman Bölge Müdürü Savaş Bütün, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Adıyaman Belediyesi Meclis Üyeleri, Adıyaman Belediyesi Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri ile çok sayıda protokol üyesi ve vatandaş katıldı.
  Programın açılış konuşmasını yapan Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Çelik, program hakkında bilgi vererek, İtfaiyecilik Haftasının 301. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde bazı ilçe belediyelere ait İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin de katılımıyla tatbikat gerçekleştireceklerini dile getirdi.
  Açılış konuşmasının ardından son dönemlerde ülke genelinde şehit düşen askerlerimiz ve meslekte şehit düşen itfaiye erleri için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, İtfaiye teşkilatının 301. yıldönümünün hayırlı olması dileğinde bulundu.
  İtfaiye ekipleri, Başkan Kutlu’nun konuşmasının ardından ‘İtfaiyecilerin Duası’nı yaptıktan sonra tatbikata geçti. Kurgulanan ilk tatbikatta temsili Musalla Mahallesindeki iki katlı bir evde çıkan yangına ilk önce Osmanlı döneminde var olan Tulumbacılar, daha sonra da günümüzdeki modern itfaiyeciler müdahale etti. Daha sonra 110 ihbar hattına gelen bir ihbarı değerlendiren Besni Belediyesine bağlı İtfaiye ekipleri ise yaşanan trafik kazasında araçta mahsur kalan yaralıyı kurtardı. Kahta Belediyesi ekipleri ise yanan bir aracı söndürdü. Son olarak Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, Adıyaman Valiliği’nin 1. ve 5. katlarında çıkan yangınlara müdahale etti. 1. katta mahsur kalan yaralı açılan çadıra atlayarak kurtulurken, 5. katta mahsur kalan yaralılar ise itfaiye aracının merdivenine monte edilen sedye ile aşağı indirildi.
  Katılımcılar tarafından büyük ilgi gören etkinlikler bayrak açma töreni ile sona erdi.
  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz