Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Duranay: “Esnafımız Bayramı Hareketli Geçirdi”

  0
  78

  Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ziya Duranay, esnafların Kurban Bayramını hareketli geçirdiğini söyledi.

  Duranay, yaptığı açıklamada, bayramların esnafın dört gözle beklediği, ticaretin yoğun olduğu, işlerin yoğun olduğu günler olarak nitelendirdi.

  Bunun için esnafın bayramları dört gözle beklediğini aktaran Duranay, “hazırlığını yapar, umduğunu da bulur, bu bayramda öyle oldu sayılır. Herkes evine bayramlık elbiselik, tabi bunun yanı sıra okullarında bayrama denk gelmesiyle ticaret biraz canlandı. Tabi ticaret dediğimizde her kesimi kapsıyor. Tamircisinden tutunda küçük sanayi sitesinde esnaflarımızdan tutun sanatkârımızda her kesime hitap ediyor. Tatile gidilecekse arabanın tamiri yaptırıyor, lastiğini değiştiriyor. Bunların hepsi esnafın işlerine katkı oluyor, bu bayramda öyle oldu. Bildiğiniz üzere kurban bayramının olması neticesinde eve her fatura bir katkı sunuyor, kurban etleri dağıtılıyor. Adıyaman’da, Türkiye’de ülke genelinde bayramların maksadı budur. Tabi esnafta bu konuda memnun, tabi bayramdan sonra da bir rehavet oluyor,  o da normal şeyler, bunu doğal karşılamamız lazım”

  – TERÖR OLAYLARI EKONOMİYİ OLUMSUZ ETKİLİYOR

  Terör olaylarının ekonomiyi olumsuz etkilediğine dikkat çeken Duranay, şöyle devam etti:

  “Fakat biliyorsunuz işte Türkiye’nin dört bir yanında yaşanılan terör olaylarından dolayı ve önümüzde bir seçim var ondan dolayı bir tedirginlik ve bir huzursuzluk var. Bizim beklentimiz bu seçimlerin huzurlu bir şekilde yapılması, hükümetin kurulması. Bu konuda esnafın, insanlarımızın daha refah bir şekilde geçimlerini sağlaması umuduyla beklentimiz bu yönde. Tabi biliyorsunuz, Türkiye’de gelişen bir süreçte ve rahat bir şekilde evi olmayan evini yeniledi, tabi cazip hale getirildi. İstikrar olunca herkes hayatını borçlandırdı. Tabi bu kriz dönemlerinde bu dönemler patlak verirse huzursuzluk olur. Bizim temennimiz biran önce tekrar huzurun gelmesi, milletimizin, esnafımızın, çiftçimizin, memurumuzun bu konuda rahat bir nefes alması. Hani derler ya para güvenli liman ister, sermaye güvenli liman ister. Tabi güven olursa, huzur olursa, bu ülke hepimize yeter. Türkiye’de huzurun sağlanması için tüm STK’lar kendine düşeni yaptılar. Kurban Bayramının vesile olması, kurbanların kesilmesi, huzurumuzu sağlamak için vesile olsun. Son olarak dilerim ki bu seçimde ülkemize huzur getirir”

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz