Adıyaman SGK İl Müdür Yardımcısı Tuzci: “Gss Bilgilendirmede Son Gün

  0
  85

  Tuzci, yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde 01.01.2012 tarihinden itibaren çalışmayan ve aylık geliri olmayan, herhangi bir kapsamda Sosyal Güvencesi olmayan vatandaşların ikametlerinin bulunduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına müracaat etmeleri gerektiğini ifade etti.

  Vatandaşların yaptıracakları gelir testi sonucunda çıkan genel sağlık sigortası primlerini ödemeleri veya devlet tarafından karşılanması ile sağlık hizmetlerinden faydalanabileceğini aktaran Tuzci, şunları kaydetti:

  “10.09.2014 tarih ve 6552 sayılı yasa ile genel sağlık sigortası tescili yapılmış olup, gelir testine başvurma hakkı getirilmiştir. Diğer taraftan aynı kanun ile 02-14 Nisan ayı ve önceki aylara ilişkin olup ödenmemiş genel sağlık sigortası prim borcu olan vatandaşlarımıza bu borçlanma peşin veya 6-9-12 veya 18 taksitle ikişer aylık dönemler halinde ödeyerek sağlık hizmetlerinden yararlanma imkanı tanınmıştır. Bu itibarla kanun kapsamında gelir testi ve yapılandırma başvuruları devam etmekte olup gelir testine hiç başvurmayan vatandaşlarımızın en geç 30.09.2015 mesai bitimine kadar ikametlerinin bulunduğu yerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurmaları gerekmektedir”

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz