Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şubesi’nden ‘Görevde Yükselme’ Kursu

  0
  55

  Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şubesi, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda yardımcı hizmetli olarak çalışanlara yönelik ‘Görevde Yükselme’ kursu düzenledi.

  Türkiye genelinde yapılacak olan sınavla Milli Eğitim Bakanlığı, kendi bünyesinde çalışan ve sınavda başarılı olan yardımcı hizmetlileri memur olarak atamayı planlıyor.

  Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şubesi üyelerinin sınava hazırlanmaları ve başarılı olmaları maksadıyla sendika binasında kurs düzenliyor.

  Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şubesi Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Sever, düzenlenen kurslara yoğun ilgi gösterildiğini, 1 ay sürmesi planlanan kursun, alanında uzman kişiler tarafından verildiğini söyledi.

  Sever, kursa takviye ve sınava hazırlık kapsamında kursiyerlere hazırlık kitabı da verildiğini vurgulayarak, yapılacak sınav hakkında şunları söyledi:

  “Bu sınavda başarılı olan yardımcı hizmetler sınıfındaki arkadaşlarımız memur kadrosuna, memur arkadaşlarımız ise şeflik kadrosuna terfi edecekler. Sınav 6 Aralıkta gerçekleştirilecek.Sendika binamızdaki kurs haftaiçi hergün mesai saatlerinin bitiminde 19 – 21 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir. Sınav mevzuatının tümünü kapsayan kursumuzda konular alanında uzman kişilerce ders verilmektedir. Sınava girecek tüm üyelerimize üstün başarılar diliyorum”
  Eğitim-Bir-Sen’in hesaplarını, planlamalarını, düzenlemelerini, programlarını, teklif ve hak mücadelelerini tüm üyelerini merkeze alarak yaptığını kaydeden Sever, “Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şubesi olarak, eğitim camiasının gizli kahramanları olan memur ve hizmetlilerin kendi kariyer planlamaları doğrultusunda mesleki gelişim ve görevde yükselmelerine duyarlı kalarak; onlardan aldığımız gücü onlara hizmete dönüştürmek sendikacılık anlayışımızın bir gereğidir”
  Yoğun katılımla devam eden kursun, üyelerin başarı için attıkları en büyük adım olmasını temenni eden Sever, kursta öğreticilik yapanlara da teşekkür etti.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz