Bayan Eskrimciler, Avrupa’ya Gidiyor

  0
  56

  Adıyamanlı Bayan Eskrim sporcuları 14 -15 2015 tarihleri arasında Almanya’nın Heidenheim kentinde yapılacak olan Yıldızlar Avrupa Circiut Turnuvasına katılacak.

  Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Bayan Eskrim sporcularının Avrupa şampiyonasına katılacağını belirten İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, ”Adıyaman’da Eskrim sporuna ilgi, elde edilen başarılarla birlikte sürekli artıyor. Özellikle son yıllarda başarılarımızın Eskrimde Milli Sporcu sayısındaki artış ile somut olarak görülmekte. Ayrıca Adıyamanlı kızlarımızın da bu sporu yapmaya başlaması ve kendilerini yetiştirmeleri ile birlikte elde ettikleri şampiyonluklar ve madalyalar bizleri çok mutlu ediyor. Eskrimde Avrupa ve Dünya Şampiyonasına gidecek kadar iyi sporcularımızın olması zaman içerisinde elde ettiğimiz başarıları madalyaya dönüştürerek ilimizi ve ülkemizi Dünya çapında kılıç ustalarıyla tanıtmayı başarmıştır. Ben Almanya’da yapılacak olan Avrupa şampiyonasına katılacak olan eskrimci kızlarımıza ve antrenörlerimize şimdiden başarılar diliyorum. ” dedi.
  Mersin ilinde düzenlenen Yıldızlar Epe Eskrim Türkiye Şampiyonasında Adıyaman’ı temsil eden Merve Ersoy Adıyaman’a Altın madalya kazandırdı.
  14 – 15 Kasım  2015 tarihleri arasında Almanya’nın Heidenheim kentinde yapılacak olan Yıldızlar Avrupa Circıut Turnuvasına Sporculardan Merve Ersoy ve Zeynep Aybala Babar’ın katılacağı belirtildi.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz