Adıyaman 1954 Spor Elaziz Belediyespor Maçı 3-0 Hükmen Sayıldı

  0
  151

  Adıyaman 1954 : 3- Elaziz Belediyespor : 0

  Bölgesel Amatör Lig (BAL) 2. Grupta geçtiğimiz Çarşamba günü takımımız Adıyaman 1954 spor ile Elaziz Belediye Spor arasında oynanan ve 2-2 sona eren erteleme maçı Türkiye Futbol Federasyonu tarafından takımımız Adıyaman 1954 spor Lehine 3-0 hükmen tescillendi.

  Sezonun 3. Haftasında oynanması gereken maçın Ankara’da meydana gelen patlama sonrası Türkiye Futbol Federasyonu tarafından maçlar ertelenmiş ve geçtiğimiz Çarşamba günü oynanan Adıyaman 1954 Spor ile Elaziz Belediyespor maçı 2-2 sona ermişti. Maç öncesi Adıyaman 1954 spor kulübü yönetimi tarafından maç listesinde yapılan kontrol sonrasında Elaziz Belediye Spora sonradan transfer olan bir sporcunun Çarşamba günü oynanan maç listesinde yer aldığı tespit edilmiş ve maç sonrası Türkiye Futbol Federasyonuna itiraz dilekçesiyle bildirilmişti. Yapılan incelemelerin ardından dün Türkiye Futbol Federasyonu takımımız Adıyaman 1954 sporun 3-0 hükmen galip geldiği yönünde maç sonucunu tescillediğini açıkladı.

  Türkiye Futbol Federasyonundan gelen haberin bütün camiayı sevindirdiğini belirten Adıyaman 1954 Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Koç; “Takım olarak her geçen gün gerçek gücümüzü ortaya koymaya başladık. Geçtiğimiz hafta sonu Karaköprü Belediye spor maçı, ardından Çarşamba günü Elaziz Belediyespor erteleme maçı ve son oynadığımız Malatya 44 spor maçları zor maçlardı ve iki galibiyet bir beraberlik almıştık. Elaziz Belediyespor maçında da iyi oynamamıza rağmen galibiyeti kaçırmıştık. Ancak maç sonrası yaptığımız itiraz Türkiye Futbol Federasyonu tarafından onaylandı ve maç sonucu 3-0 bizim lehimize sonuçlandı. Üç önemli maçtan üç galibiyet ve 9 puan toplayarak puan cetvelinde üst sıralara yükseldik. Gerçek gücümüzü sahaya yansıttığımız zaman bu takımın neler yapabileceğini gördük ve her geçen gün daha iyi olacağız. Tabi yakaladığımız bu çıkış bizi rehavete kaptırmamalı aynı şekilde yolumuza devam etmeliyiz. Çünkü bu ilin bizden çok büyük beklentileri var biz bunun farkındayız. İnşallah sezon sonunda şampiyon olup bu ili ve takımımızı 3. Lige çıkarmanın sevincini yaşayacağız. Bu vesileyle teknik heyetimize, bütün sporcu kardeşlerimize ve fedakar taraftarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

  Üst üste alınan galibiyetlerin kendilerini sevindirdiğini belirten Adıyaman 1954 Spor kulübü Teknik Direktöre Talat Özden, Elaziz Belediyespor maçının 3-0 hükmen sonuçlanmasının sevinçlerini bir kat daha arttırdığını ve rehavete kapılmadan yollarına devam edeceklerini söyledi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz