Yukarı Nasırlı Ortaokulu’nda Kariyer Günleri

  0
  427

  Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine bağlı Yukarı Nasırlı Köyü Ortaokulu’nda görevli Rehber Öğretmen Abdullatif Küçük, okulda kariyer günleri düzenliyor.
  Gölbaşı ilçesine bağlı Yukarı Nasırlı Orta Okulu’ndan daha önce mezun olan, şu an üniversitede okuyan öğrenciler okula çağrılarak öğrencilerde isteklendirme çalışmaları yapıyor. Bu okuldan mezun olan Abdullatif Küçük, öğrencilerle bir araya gelerek tecribelerini paylaştı.
  Abdullatif Küçük, Yukarı Nasırlı Köyü Ortaokulu’ndan mezun olduğunu, Artvin Fen Lisesi’ni kazandığını, şu anda da İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Mühendisliği’nde İngilizce eğitim veren bölümde okuduğunu söyledi.
  Öğrencilerle sohbet eden Küçük, öğrencilerin sorularını da cevapladı. Abdullatif Küçük, ‘Ortaokuldayken nasıl ders çalışıyordun’ sorusuna, “Köy şartlarının zorluklarına rağmen öğretmenlerimin verdiği ödevleri zamanında yaparak günde en az 2 saat ders çalışıyordum. Yeri geldiğinde eve misafir geldiği zaman, soba olmayan odaya geçip soğuk odada ders çalışıyordum” yanıtını verdi.AW000297

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz