Suriye İçin Haykırıldı

  0
  157

  İHH ve Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) tarafından düzenlenen etkinlikte Suriye’yi konu alan ‘Haykırış’ adlı belgesel film salonda bulunanları gözyaşlarına boğdu.
  Suriyeli kadınların yaşadıklarını anlattıkları ‘Haykırış’ adlı belgesel film Adıyaman Belediyesi konferans salonunda gerçekleştirilen programda gösterildi. İHH ve YADER tarafından düzenlenen etkinliğe Vali Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş ve AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Fırat olmak üzere çok sayıda kişi katıldı.
  Program Suriye uyruklu Beya Ebreş tarafından Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını yapan YADER Şube Başkan Yardımcısı, İHH’nın ulusal ve uluslararası engellemelere rağmen dünyanın her bölgesine dil, din ve ırk ayrımı yapmadan yardım götürdüğünü kaydetti.
  Açılış konuşmasının ardından Suriye uyruklu Meryem el Muhammed adlı genç kız Suriye’de yaşananları ve kendi hikayesini anlattı. Salonda bulunanlar anlatılan hikaye karşısında göz yaşlarını tutamadı.
  Daha sonra ‘Haykırış’ adlı belgesel filmin ile ilgili Tülay Göççimen, bilgi vererek Müslümanların susmaması gerektiğini ve susarak çözümün gelmediğini vurguladı.
  Suriye uyruklu İman Bedir ise konuşmasında Suriye’de zulmün 3 senede değil 30 seneden beri zulmün olduğunu belirterek, yaşananın savaş değil katliam olduğunu söyledi.
  Bedir, belgeselin neden hazırladıklarını anlatırken salondakiler yine gözyaşlarına boğuldu.
  Konuşmaların ardından ‘Haykırış’ adlı belgesel gösterildi. Salonda bulunanlar belgeselden etkilenerek duygusal anlar yaşadı.AW009329

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz