Sincik İlçe Hastanesine Sözleşmeli Hekim Kadrosu

  0
  177

  Adıyaman’ın Sincik İlçe Devlet Hastanesi Müdürü Yusuf Demir, “Hastanemize sözleşmeli hekim kadrosu verilerek çalışanlarımızın maddi olanakları iyileştirilmiştir” dedi.
  Sincik Devlet Hastanesi Müdürü Yusuf Demir, sözleşmeli hekim kadroları ve alınan laboratuar cihazları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
  Demir, “Hastanemize sözleşmeli (4924) kadrosu verilmiştir. 5 pratisyen hekim, 2 aile hekimi uzmanı, 1 çocuk hastalıkları uzmanı, 1 iç hastalıkları (dahiliye) uzmanı, 1 röntgen teknisyeni kadrosu açılmıştır. Ayrıca hastanemize yeni laboratuar cihazları (kardiyak cihazı, biyokimya cihazı, hemogram (kan sayım) cihazı, otomatik idrar cihazı) alınarak hastalarımıza daha iyi hizmet verme imkânı sağlanmıştır. Laboratuarımızda tahliller en kısa sürede yapılmakta 1-2 saat içinde hastaya verilmektedir. Laboratuarımızda hormon cihazı olmadığı için önem arz eden hormon testleri (Guatr-Tsh,T3,T4, Betahcg, Hiv, Hepatit B, Hepatit C, Estradiol-E2) yapılamamaktadır. Aralık ayında Besni Devlet Hastanesinde 3 kişilik morg alınarak bu konudaki eksiğimiz giderilmiştir. Hastane binasının 2’ci katı onarım yapılarak hasta yatışı yapılacak şekilde hazırlamak için ilgili kurumlar ile görüşme ve yazışmalarımız devam etmektedir. Yeni hastane binamızın ihalesi 3 Ocak 2014 tarihinde yapılmış olup 400 gün içerisinde teslimi öngörülmektedir” şeklinde konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz