SPOR-DER Futbol Turnuvası Düzenliyor

  0
  168

  SPOR-DER, Sağlıklı yaşam amaçlı sporu, centilmenliği, eğlencenin skor ve performanstan daha önemli olduğunu vurgulama adına bir futbol turnuvası düzenleyecek.

  Adıyaman’da faaliyet gösteren Sporcular Derneği (SPOR-DER), ilde futbolun ve sorun güzelliklerini lanse etme adına çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Sporun kardeşlik olduğunu, sağlıklı bir nesil için sporun önemine dikkat çekmek için başlatılan etkinlikler kapsamında organize edilecek olan futbol turnuvası hakkında bilgi verildi.

  SPOR-DER Yönetim Kurulu’ndan; M. Nuri Sever, Muhittin Tuzcu, Necmettin Akgün, Hüseyin Bulut, Hamit Bayhan, Mehmet Bozkurt ve Mehmet Güneş ilse Turnuvanın Tertip Komitesinde yer alan; İrfan Turan, Naif Dönek, Faruk Dursun, Mehmet Şahin ve İsmet Gülbağlar adına turnuva hakkında bilgi veren SPOR-DER Başkanı Nuri Sever, SPOR-DER yönetim kurulu ve tertip komitesi olarak turnuvayla ilgili şu konuların karara bağladığını açıkladı: “Turnuvayla ilgili başvurular 20 Şubat 2014 tarihinde başlayacak, 21 Mart 2014 tarihi mesai bitiminde son bulacaktır. Müracaatlar; SPOR’DER’den Mehmet Güneş’e ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden Faruk Dursun’a yapılacaktır. Bu yetkililer aynı zamanda turnuva hakkında bilgilenmek isteyenlere yardım edecek ve danışmanlık görevi de yapacaktır. Müracaatlarla ilgili ilk etapta istenen belgeler ise; Kurallara uygun oluşturulmuş futbolcu ve idareci listesi, listedeki sporcu ve idarecilerin birer vesikalık resimleri, listedeki sporcu ve idarecilerin arkalı önlü nüfus cüzdanı fotokopileri, katılım bedeli olan 500 TL’lik banka dekontu (SPOR-DER’in T.C.Ziraat Bankası Adıyaman Merkez Şubesindeki TR 300010001845465472375001 iban nolu hesabına ‘Turnuva Katılım Bedeli’ notuyla yatırılacaktır), belirtilen yukarıdaki evraklar bir dosya içinde ilgililere imza karşılığı teslim edilecektir. Bu teslim esnasında ilgililer kendilerine matbu olarak hazırlanmış her sporcu için sağlık raporu ve Herkes İçin Spor lisansı için gerekli bilgileri içeren tek sayfadan oluşan evrakı o esnada yine imza karşılığı ilgililerinden alacaklar. Sağlık raporu ve istenen bilgiler eksiksiz olarak doldurulup 1 Nisan 2014 masayı bitimi tarihine kadar ilgililere yine imza karşılığı teslim edilecektir. İlgililer de kendilerine her sporcu adına çıkarılmış HİS lisanslarıyla her idareci için çıkarılmış idareci kartlarını yine imza karşılığı teslim edecektir. Böylece söz konusu takım turnuvaya katılma hakkını kazanmış olacaktır.”

  Turnuva hakkında bazı önemli detaylara da dikkat çeken Sever, “Turnuvamızın hazırlanış esasları olan bir takım kurallar vardır. Bunlara uyulması bizim için çok önemlidir. Bunlar; Turnuva da katılımın, sağlıklı yaşam amaçlı sporun, centilmenliğin, eğlencenin skor ve performanstan daha önemli olduğuna vurgu yapma adına “en sempatik takım” ve “en sempatik sporcu” ödülleri de verilecektir. Bu ödüllerin gerek maddi, gerek sembolik değeri “şampiyon takım ve centilmen takım” ve “en iyi sporcu ve en centilmen sporcu” ya verilecek ödüllere eş değerde olacaktır. Tertip komitesi makul sürede tebliğ etmek koşuluyla kararlarla ilgili değişiklikler yapabilir. Duyurularımız www.adiyamansporder.com adresinden yapılacaktır ve tebliğ niteliğinde olacaktır” şeklinde konuştu.

  Turnuva kurallarıyla ilgili özet bilgileri de paylaşan SPOR-DER Başkanı Sever, “Takımlar futbolcu kadrolarını 1980 ve daha önce doğmuş olanlardan oluşturmak zorundadır. Takımlar listelerini tertip komitesinin muhatap kabul edeceği en az bir en fazla idareci ve en az 15, en fazla 25 oyuncuyla oluşturabileceklerdir. İdareciler 18 yaşını bitirmiş olacak ve oyuncu olarak görev alamayacaklardır. Takımlar tertip komitesine verecekleri oyuncu listelerinde 1980-79-78-77-76 doğumlulardan en fazla 8 kişi bulundurabilecek ve bunlardan en fazla 4 ü sahada diğerleri yedek kulübesinde bulunabilecektir. Doğum tarihleriyle ilgili gün, ay hesabı yapılmayacaktır. Takım kadrolarında yer alan oyuncuların profesyonel, BAL (Bölgesel Amatör Lig) Amatör ve üniversiteler arası resmi organizasyonlarda devam ediyorsa o sezon, sezon başlamamış ise bir önceki sezonun organizasyonlarında sporcu olarak yer almamış olması yani, aktif sporculuk hayatlarını noktalamış olmaları gerekmektedir” diyerek sözlerini tamamladı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz