SP Adayı Arif Güler:“Basın Gözümüz, Kulağımız ve Sesimizdir”

  0
  436

  Saadet Partisi Adıyaman Belediye Başkan Adayı Arif Güler, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

  Saadet Partisi Adıyaman Belediye Başkan adayı işadamı Arif Güler 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, “Gazetecilere ekonomik ve sosyal hakları sağlayan 212 sayılı yasanın 10 Ocak 1961 de kabulü ile ilan edilen çalışan gazeteciler gününün 53. yıl dönümünü kutluyor ve basın emekçilerine şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

  “Bir insanın nasıl ki duyu organları olan gözü, kulağı, sesi olmadan hayatını idame ettirmesi çok zor ise, yaşadığımız toplumunda gözü, kulağı ve sesi olan gazetelerimiz ve çalışanları olmasa toplumun kendisini idame ettirmesi çok zordur” diyen Güler şunları söyledi: “Bu anlamda basın gözümüz, kulağımız ve sesimizdir. Gerçekten çok meşakkatli koşullar altında görevlerini ifa ediyorlar. Toplumun en önemli organları olan gözü, kulağı ve sesi oluyorlar. Tüm basın çalışanları ile yerel de sık sık bir araya geliyoruz. Sevinçlerini, acılarını ve sorunlarını yakından biliyor ve takip ediyoruz. Mesleklerini ifa ederken, bu yolda bazen esir bile düşüp, canlarından oluyorlar. Nu nedenle de ölen kardeşlerimiz de Allahtan rahmet diliyorum. Gerek yerel de ve gerekse de ulusal basında çalışan tüm gazeteci kardeşlerimizin, basın mensuplarımızın gününü kutluyorum.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz