Polis, Öğrencilere Spor Malzemesi Dağıttı

  0
  412

  Adıyaman’ın Kahta ilçesinde ‘Hayata Bir Çalım At Dostluk Kazansın’ projesi hayata geçirildi.
  Kahta İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından SODES kapsamında yürütülen projeyle öğrencilere spor malzemeleri dağıtıldı. Projenin amacının liselerde eğitim gören 14-18 yaş öğrencilerin sosyal ve sportif faaliyetlere katılımı sağlayarak, öğrencileri içki, sigara ve tüm zararlı alışkanlıklardan korumak, ruhen ve bedenen sağlığı yerinde, sportmen bir nesil yetiştirmek ve yönlendirmek, kültürel değerlerin gelecek nesillere aktarımını sağlanmak olduğu öğrenildi.
  Proje ile ayrıca öğrencilerin serbest zamanlarını sportif etkinliklere katılarak, tarihi ve turistik geziler düzenleyerek en iyi şekilde değerlendirip, toplum destekli güvenliğin sağlanmasına katkıda bulunarak, sosyal uyumlarının sağlanması amaçlanıyor.
  Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte öğrencilere çeşitli malzemeler verildi. Kahta Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen törende öğrencilere malzemelerini veren Kahta Kaymakamı Metin Esen, yapılan projeyle birlikte çok güzel bir çalışmanın daha hayata geçirildiğini dile getirdi.
  Kahta İlçe Emniyet Müdürü Ercan Eser, Gençlik Hizmetler ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek ve Asayiş Büro Amiri Onur Altuntaşlı da öğrencilere malzeme verenler arasındaydı. Öğrencilere futbol forması, spor ayakkabısı, yağmurluk, eşofman takımı, çanta ve benzeri malzemeler dağıtıldı.AW000504

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz