Nevzat Bayhan, Toplumları Felaketlere Götüren Faktörleri Anlattı

  0
  172

  Orhangazi İlkokulu  “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında öğrenci velilerine ve öğretmenlere yönelik düzenlemiş olduğu “Bağımlılık” konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Darülaceze Müessese Genel Başkanı ve Adıyamanlılar Vakfı Onursal Başkanı Nevzat Bayhan, toplumları felaketlere götüren faktörlere vurgu yaptı.

  Programın açılış konuşmasını yapan Orhangazi İlkokulu Müdürü Abuzer Korkmaz, okulumuzun aile eğitimi konusunda ilçede ilk sırada yer aldığını, bu kapsamda öğrenci velilerimize faydalı olmak için büyük gayret içerisinde olduklarını belirterek, Ailelerin eğitim faaliyetlerine gösterdiği ilgiden dolayı ve aynı zamanda bu anlamlı güne konuşmacı olarak katılan Sayın Nevzat Bayhan’a teşekkür etti.

  -“Şefkat medeniyetinin çocuklarıyız”

  Darülaceze’nin giriş kapısının adının “Bab-ı Şefkat” olduğunu belirten Nevzat Bayhan, hoşgörünün ve hürmetin daha güzelini yaşamak ve huzuru temin etmek adına en büyük ihtiyacın “sevgi” olduğunu vurguladı. Özellikle bağımlılık noktasında önemli konulara değinen Bayhan, “Bağlı olmak bazı durumlarda iyidir: Anneye bağlı olmak, aileye bağlı olmak, ait olduğu kültüre bağlı olmak ve en önemlisi hakka bağlı olmak. Ancak maddeye bağlı olmak, kişileri ve toplumları felaketlere götüren en büyük tehlikelerden biridir” dedi.

  -“Çocuklarımıza zaman ayırmamız lazım”

  Korumak için sevmek, sevmek için tanımak, tanımak için ise zaman ayırmak gerekmektedir. Çocuklara zaman ayırmak, çocukların olumsuz davranışlara yönelmesini önleyecektir. Günümüz şartlarında aile bireyleri arasında iletişim maalesef çok azaldı, her birey kendi odasında ekranların karşısında vakit geçirmeye başlayınca asosyal kişilikler ortaya çıkmaya başladı. Aile içi iletişim kuvvetli olursa, çocuklara yeterince zaman ayırıp onlarla ilgilenebilirsek gerçek mutluluğu yakalayabilir, çocukları bağımlı olmaktan koruyabiliriz. Özellikle evde huzurlu bir ortamımız olursa, bu huzur ve mutluluk çocuklarımızın okuluna yansır. Çocukların okuldaki mutluluğu, şehrimize ülkemize yansır. Ülke olarak mutlu ve huzurlu olabilirsek bu bize ve ailemize yansır” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz