Metiner: Ak Parti’de Asker Olmak Şereflerin En Büyüğüdür

  0
  114

  AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, mahalle aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, “AK Parti’de asker olmak, AK Parti’de nefer olmak şereflerin en büyüğüdür” dedi.

  AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Belediye Başkan adayı Hüsrev Kutlu ile birlikte mahalle aday tanıtım toplantısına katıldı. Mahallelilere seslenen Metiner, AK Parti’nin sadece bir parti olmadığını, bir dava olduğunu belirterek, “AK Parti’li olmak şereflerin en büyüğüdür, bunu bilesiniz. AK Parti’de asker olmak, AK Parti’de nefer olmak şereflerin en büyüğüdür. Bırakın milletvekilliğini, belediye başkanlığını; kimler geldi geçti. Başbakan olsan ne olur? Şah olsan, şehri şah olsan ne olur? Öte dünyaya gittiğinde vereceğin hesabın olmalı, yüzün ak olmalı. Onun için AK Parti’yi bir parti olarak görenlere aramızda yer yok. AK Parti bir davadır. O yüzden sadakat ister, itaat ister, nefsimize zorda gelse davamız için çalışacağız” diye konuştu.

  ‘O SANDIKLARA O İHANETÇİLERİ GÖMECEĞİZ’

  Mehmet Metiner, konuşmasının devamında aday gösterilmediği için partiden istifa edenleri eleştirdi. AK Parti üzerinden ağalık sürdürmek isteyenlere partide yer olmadığını belirten Metiner, partiden istifa edenleri ihanetçi olarak gördüğü konuşmasında şunları söyledi:

  “Birileri mevzilerini bırakıp gidiyor. ‘X’ kişi neden aday gösterdiniz? Bu aday gösterme yöntemi yanlış. İyi de bu usulle sana verilmiş olsaydı sen yanlış diyecek miydin? Sana verilmediğinde sen partini bırakıp gidiyorsan, yazıklar olsun. Sen AK Parti’li olamamışsın. Millete ağalık yapmak, beylik taslamak, paşalık taslamak dönemi bitmiştir. AK Parti üzerinden kendi ağalık rejimlerini sürdürmek isteyenlere bu partide yer yok. Zaten onlar kendilerine verilmediğinde çekip gidiyorlar. Öyle bu millete ağalık taslayanlar AK Parti’de yer bulamayınca başka yerlere gidiyorlar, gitsinler. Geç kaldınız gidin ama bu ihanetlerin bedelini ödeyecekler. O sandıklara o ihanetçileri gömeceğiz. Allah’ın izniyle hiç kuşkunuz olmasın.”

  Metiner’in konuşmasının ardından Adıyaman Belediye Başkan Adayı Hüsrev Kutlu’nun projelerini anlattığı toplantı, karşılıklı soru cevaplarla son buldu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz