BDP Adayı Erdal Yavaş; Halkımızla Birlikte Belediyeyi Yöneteceğiz

  0
  166

  Adıyaman (BDP) 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere iddialı bir şekilde hazırlanan BDP Adıyaman Belediyesi Eş Başkan adayı Erdal Yavaş Sivil Toplum Örgütlerini ziyaret ederek seçim çalışmalarını sürdürüyor. Burada açıklamalarda bulunan Yavaş, “mahallelerde kuracağımız komisyonlarla ve STK temsilcileriyle yapacağımız fikir alışverişleriyle Adıyaman belediyesini halkımızla birlikte yöneteceğiz” dedi.

  30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçim çalışmalarını sürdüren BDP Adıyaman Belediyesi Eş Başkan adayı Erdal Yavaş beraberindeki BDP li heyet ile birlikte OSAN-DER’i ziyaret edip yurttaşların sorunlarını dinleyerek projelerini anlattı. OSAN-DER yönetim kurulu üyeleri ve yurttaşlar tarafında karşılanan Yavaş OSAN-DER binasında yurttaşlarla yerel seçimler hakkında görüş alışverişinde bulunarak projelerini anlattı. Tütünün kaldırılmasıyla birlikte Kahır kenti olan Adıyaman’da mevsimlik işçi sayısının gittikçe arttığını ve Adıyaman’ın büyük bir işsizlik sorunuyla karşı karşıya olduğunu belirten Yavaş, “yıllardır iktidar partilerinin tekelinde olan Adıyaman mevcut belediye başkanlığı dâhil önceki belediyelerinde farklı kimlikleri ötekileştirmesinden dolayı kimi zaman Alevi yurttaşlara yönelik farklı yönelimlerle de gündeme gelen kentte yerel yönetimleri alarak, kentin kaderini değiştirmeyi amaçlayan BDP, bu kapsamda kentteki seçim çalışmalarını da yoğun bir şekilde sürdürüyor.

  İşsizlik sorunu dolayısıyla yoğun bir mevsim işçiliği yaşanıyor.

  Komşu olduğu Urfa sınırında Atatürk Barajı’nın yapılmasıyla birlikte yoğun bir göç alan kentteki işsizlik sorunundan dolayı yoğun bir mevsim işçiliği yaşanırken, istihdam alanı yaratma noktasında ciddi yatırımlar yapılmamakta. Tütün üretiminin yoğun olduğu kent, tütüne getirilen kota ile birlikte iyice yoksullaştı. Tarih kitaplarında “Tütün ve kahır” kenti olarak geçen Adıyaman, Nemrut kalıntıları ve Pirin Antik Kenti dâhil birçok turistik tarihi alanları olmasına rağmen bunlardan yararlanamadığını” belirten Yavaş, “mahallerde kuracağımız komisyonlarla ve STK temsilcileriyle yapacağımız fikir alışverişleriyle Adıyaman belediyesini halkımızla birlikte yöneteceğiz,” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz