Kutlu’nun Toplantısına Cumhuriyet Mahallesi Sakinlerinden Büyük İlgi

  0
  407

  AK Parti’den Adıyaman Belediye Başkanlığı adayı olan Hüsrev Kutlu’nun, Cumhuriyet Mahallesi’nde gerçekleştirdiği toplantıya mahalle sakinleri büyük ilgi gösterdi.
  AK Parti teşkilatı, Adıyaman Belediye Başkanlığı adayı Fehmi Hüsrev Kutlu ile birlikte mahalle çalışmaları kapsamında vatandaşların sorunlarını dinliyor. Fehmi Hüsrev Kutlu, AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Fırat, Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Dimez, Kadın Kolları Başkanı Ayla Pektaş Hisar Düğün Salonu’nda Cumhuriyet Mahallesi sakinleriyle buluştu.
  Kutlu, mahalle sakinleriyle yapılan toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:
  “Adıyaman’da en büyük en yanlış önce yapılaştırma yapılıyor, sonra bu yerler imara açılıyor. Bizim ise önce yerleri imara açıp, sonra yapılaştırmayı yapmamız lazım. Önce bu durumu sağlamamız gerekir. Dünya ölçeğinde benim bir metrekare arazim yok. Belediye başkanlığını bıraktığımda da arazim olmayacak. İmara açılması gereken yerler tespit edilirken, ‘O yerlerden o ya da şu yararlandı’ gibi bir düşüncenin içerisinde olmayacağız. İmarı yaparken, arazinin tapuda kimlerin olduğuna bakmadan imarı yapmamız lazım. İlimizde 6 şiddetindeki bir depreme dayanabilecek güçte bina pek yok. Çok kötü bir durum var. Yeni yapılan konutlar dışında depreme dayanıklı binalarda pek yok. Adıyaman, 1. ve 2. derece deprem bölgesinde yer almakta. Konutları depreme dayanıklı hale getirmemiz lazım. Bu uygulamayı yaparken de vatandaşın rızasını alarak, bu uygulamayı başlatmalıyız. Tek katlı bir evde oturan bir vatandaşımızı apartmana geçmesi için zorlamayız. Ama mahallenin çoğunluğunun düşüncesini göz önünde bulundurarak, çoğunluğun isteğini yerine getirmemiz gerekir” dedi.AW000773

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz