İzci: “Yardım Kuruluşlarını Hedef Almak Vicdanlara Kurşun Sıkmaktır”

  0
  406

  Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Gaffari İzci, “Yardım kuruluşlarını hedef almak vicdanlara kurşun sıkmaktır” dedi.
  Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Gaffari İzci, İHH’ya yönelik yapılan operasyonu eleştirerek, din, dil, ırk, mezhep ve cinsiyet ayrımı yapmaksızın dünyanın her yerinde doğal afetler başta olmak üzere, savaş ve barış ortamlarında karşılıksız yardımlarla kimsesizlerin kimsesi olan yardım kuruluşları, insanlık adına nöbet tutan gönül insanlarından meydana geldiğini söyledi. Gaffari İzci, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
  “El- Kaide bağlantısı olduğu iddia edilen bir kişiyi ararken söz konusu yardım kuruluşuna ait Kilis ofisine baskın yapılması ve kuruluşun itibarının hedef alınması asla kabul edilemez bir durumdur. Mazlum ve mağdur Filistin halkı için birçok ülkeden aktivistlerin katılımıyla Gazze’ye yardım için yola çıkan Mavi Marmara Gemisi ile adını bütün dünyaya duyuran bir kuruluşun İsrail tarafından hedef alındığı bilgileri kamuoyuna yansımıştı. Mavi Marmara ve 9 şehit olayı, siyonist rejimi zor durumda bırakmakla kalmamış, aynı zamanda İsrail’in Türkiye’den özür dileyip, şehit ailelerine tazminat ödemeyi kabul etmesine de neden olmuştur. İsrail Dışişleri Bakanı Liberman’ın, ‘İHH İsrail için büyük tehlikedir’ demesi ise, İsrail’in İHH ile ilgili rahatsızlığını tescil eden en önemli belge olarak kayıtlara geçmiştir.
  Yetim çocuklarla ilgili çalışmaları, Ramazan kumanyası, kurban yardımları, katarakt ameliyatları, su kuyuları, eğitim yardımları gibi birçok kalemde yardım faaliyetleri yürüten bir kuruluşun itibarını hedef alan kirli operasyonu Eğitim Bir-Sen olarak kınıyoruz.”AW000876

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz