Kocaeli Adıyamanlılar Derneği, Adıyaman’ı Temsil Etti

  0
  125

  Kocaeli’nde düzenlenen ‘Yöresel Kültürler Fuarı’nda yer alan Kocaeli Adıyamanlılar Sosyal ve Yardımlaşma Derneği, Adıyaman kültürünü, Kocaelilere tanıttı.

  4-8 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen Kocaeli Yöresel Kültürler Fuarına katılan Kocaeli Adıyamanlılar Sosyal ve Yardımlaşma Derneği, Adıyaman kültürünü, Kocaelili meraklılarına sundu.

  Her gece ayrı bir yöreye ait sanatçıların katılımı ile düzenlenen konserler ve etkinlikler çerçevesinde doyumsuz anlara sahne olan fuarda stand açarak, Adıyaman ve ilçelerine ait resimler, el kitapçıklar, haritalar, tanıtım CD’leri ve broşürleri ile Adıyaman’ı tanıttılar.

  Fuarla ilgili bilgi veren ve Nemrut Dağı, Çelikhan Yüzen Adaları, Gerger Kanyonları, Yöresel Halk Oyunları ve kıyafetlerinin yanı sıra meşhur Adıyaman Tütününü fuar boyunca birçok davetliye sergileme ve tanıtma şansı yakaladıklarını söyleyen Kocaeli Adıyamanlılar Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Doğan, “Gelen misafirlerimize içliköfte, çiğköfte ve yine Adıyaman’a özgü yöresel Osmanlı kahvesini ikram ederek büyük ilgi topladık. Bu etkinliğimizin Adıyaman’ımıza bir nebze de olsa katkı sağlayacağını düşünerek yönetim kurulu üyelerimiz ve değerleri hem şehirlerimizin destekleriyle büyük özveri içerisin de bu etkinlikte yer almanın gururunu hep birlikte yaşadık. Son gece Güneydoğu Anadolu Bölgesi gecesi olması sebebiyle sanatçı Mahmut Tuncer’e özel olarak yaptırdığımız Nemrut Dağı heykelleri ve yöresel kahvemizi ikram ederek orada bulunun herkesi Adıyaman’ı görmeye davet ettik” diye konuştu.

  Kocaeli Ad¦-yamanl¦-lar Derne¦şi (1)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz