Engellilere İl Spor Merkezleri Açılıyor

  0
  104

   ‘Antrenörlerimiz Engellileri Aşıyor’ projesiyle ilgili Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, antrenörlerle değerlendirme toplantısı düzenledi. 
  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı beraberinde Spor Şube Müdürü Hüseyin Yaşar Sarıkaya ile Antrenörlerden Sorumlu Şube Müdür Vekili Ali Sezer, İl merkezindeki kadrolu antrenörlerle değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.
  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, Görme Engelliler Spor Federasyonu, İşitme Engelliler Spor Federasyonu, Özel Sporcular Spor Federasyonu işbirliği ile imzalanan ‘Antrenörlerimiz Engelliler Aşıyor’ projesi ile tamamen ücretsiz olarak faaliyet verecek olan Engelliler İl Spor Merkezine kayıtların başladığı ifade edildi.
  Atletizm, güreş, teakwondo, masa tenisi, karate, tekerlekli sandalye basketbol, badminton, yüzme, voleybol, judo, halter, okçuluk, goolbol ve oturarak voleybol toplam 13 branşta kadrolu antrenörler engellilere ücretsiz eğitim verecek.
  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından engelli çocuklar ve gençlere yönelik tamamen ücretsiz olarak faaliyet verecek olan Engelliler İl Spor Merkezinden Adıyaman’daki tüm engelliler faydalanabilecek.
  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, bu yıl il spor merkezleri bünyesine ek olarak engelli vatandaşların da program kapsamına alındığını söyledi.
  Bu programın engelliler için büyük önem arz ettiğine dikkat çeken Bağcı, ”Çünkü engelli bir vatandaşımızı dört duvar arasına sıkışmış hayattan bir nebze olsun almak, onların yalnız olmadıklarını hissettirmek, onları biraz olsun mutlu etmek, hayır duaları almak çok güzel bir duygudur.
  Engelli il spor merkezleri programından 05-18 yaş arası engelli çocuk ve gençlerin başvurusu İl Spor Merkezleri faaliyeti içerisinde değerlendirilecek. 18 yaşın üstündeki engelli vatandaşların başvurusu ise İl Müdürlüğümüz tarafından ‘Engelsiz Spor Merkezi’ adı altında değerlendirilecek. Yapılan protokol gereğince engelli vatandaşlara hizmet veren illerdeki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı İl Müdürlükleri ile koordineli olarak, engelli vatandaşların spor tesislerinden faydalanması, tesisi bulunan merkezlere antrenör, spor malzemesi ve servis hizmetlerinin verilmesi sağlanacaktır” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz