Gençler Adıyaman’a Hayran Kaldı

  0
  72

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘Şehirler ve Kültürler Projesi’ kapsamında Adıyaman’a gelen gençler, Adıyaman’a hayran kalıyor. 
  ‘Şehirler ve Kültürler Projesi’ kapsamında Adıyaman’a gelecek olan bin 200 genç, gruplar halinde gelmeye devam ediyor. Daha önceden gelen 4 kafilenin ardından 5. kafilede Adıyaman’a geldi. Gelen son kafile Adıyaman gezilerine müze ziyaretiyle başladı.
  Müzede sergilenen eserlere hayran kalan öğrenciler çarşı merkezi gezisine katılıyor. Adıyaman’a gelen gençlerin 4 günlük gezi programı kapsamında Atatürk Barajı, Nemrut Dağı, Perre Antik Kent, Karakuş Tepesi, Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesi, Cendere Köprüsü, Arsemia gibi tarihi ve turistik yerleri geziyor.
  Adıyaman Gençlik Merkezi Müdürü Fikret Keleş, gençlerin Adıyaman ile ilgili algılarının gelince çok değiştiğini belirterek, “Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hazırlamış olduğu ‘Şehirler ve Kültürler Projesi’ kapsamında öğrenciler geziyor. Projedeki amaç ildeki Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezleri aracılığıyla ülkemizdeki gençlerin birbirlerini tanımaları, tarihi ve turistik yerlerini görmelerine imkan sağlamak, kültürlerin kaynaşmasına vesile olmak. Adıyaman Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü olarak ‘Seyyah Bizim İller Projesi’ ile 10 bin 680 kişiyi başka illerde gezdirerek büyük bir başarı elde etmiştik. Bu anlamda yine bu projeyle ile bin 200 gencimizi Adıyaman’da ağırlıyoruz. Adıyaman’ı ve kültürümüzü tanıtıyoruz. Önyargıları kırma adına bu etkinlikler çok önemlidir” dedi.
  Gelen gençler ise, Adıyaman’ı tanımadan önce çok farklı düşüncelere sahip olduklarını ama şimdi Adıyaman ile ilgili düşüncelerinin tamamen değiştiğini, herkesin tarihi ve turistik mekanı bol bu kente görmesi gerektiğini ifade ettiler.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz