Adıyaman’da Kabe Maketi Etrafında Temsili Tavaf Yapıldı

  0
  75

  Adıyaman Müftülüğü tarafından hac ibadetlerini yerine getirecek olan hacı adaylarına, Kabe maketi etrafında temsili tavaf yaptırıldı. 
  Adıyaman’dan bu yıl kutsal topraklara yolculuk yapacak ve Hac ibadetlerini yerine getirecek olan 290 kişiye eğitimler sonunda temsili tavaf yaptırıldı. Adıyaman’dan bu yıl 290 hacı adayı Hac ibadetlerini yerine getirmek için 11 Eylül tarihi itibariyle kutsal topraklara hareket edecek.
  Hacı adaylarına daha önceden çeşitli konularda teorik eğitimler verildikten sonra, menenjit ve palio aşılarından vuruldu.
  Aşılama sonrasında müftülük bahçesine kurulan temsilci Kabe maketi etrafında tavaf eğitimi verildi.
  Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü’nün de katıldığı etkinlikte ihram giyme, tavaf, hac esnafında yapılması gerekenler konusunda bilgiler verildi. Hacı adayları, Kabe maketi çevresinde dönerek tavafta yapılacakları uygulamalı olarak öğrendi.
  Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, bu yıl 290 hacı adayının 109’unun özel şirketler, 181’inin ise Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kutsal topraklara götürüleceğini dile getirdi.
  Mehmet Ali Öztürkçü açıklamasında, “Allah nasip ederse Adıyaman’da ki hacılarımızı 11 Eylül’de Hac’a buradan uğurlayacağız. Hac’a gideceklere uygulamalı Kabe maketinin etrafında uygulamalı bir tavaf yaptırdık. Safa ile Merve arasındaki sahayı gösteriyoruz. Bunların her birisinin başında bir görevlisi var. Bu uygulamayı yaptırmadan önce içerde gerekli bilgileri de verdik. Bilhassa bu uygulama orada yapacakları ibadet acısından çok önemlidir” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz