Genç Girişimciler Sertifikalarını Aldı

  0
  520

  Merkezi İstanbul’da bulunan Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şubesi’nin girişimcilik eğitimlerinde sertifika almaya hak kazanan 60 kişiye sertifikaları düzenlenen tören ile verildi.
  KOSGEB Adıyaman Hizmet Merkezi Müdürlüğü ile Adıyamanlılar Vakfı’nın ortaklaşa gerçekleştirdiği girişimcilik eğitimleri sona erdi. Eğitimler sonunda Grant İsias Otelinin salonunda gerçekleştirilen sertifika töreninde, 72 saat boyunca girişimcilik eğitimi alan gençlere sertifikaları verildi. Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü başta olmak üzere KOSGEB yetkilileri, STK temsilcileri, vakıf yöneticileri ve sertifika almaya hak kazanan gençler katıldı.
  Sertifika töreninin açılış konuşmasını yapan KOSGEB Adıyaman Hizmet Merkezi Müdürü Adnan Akyüz, KOSGEB’in verdiği eğitimlerden bahsederek, KOSGEB olarak verilen 1 milyon 700 bin TL’nin 800 bin TL’sinin girişimcilere verildiğini söyledi.
  Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü ise gençlerin planlı ve programlı bir şekilde iş hayatına atılmaları gerektiğini vurgulayarak, ülkemizin girişimcilere ihtiyacı olduğunu söyledi.
  Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu ise, gençlerin hayal etmesi, hedef belirlemesi ve harekete geçmesi gerektiğini aktardı.
  Adıyamanlılar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Ramazan Aslan, Vakfın her geçen gün giderek büyüdüğünü vurgulayarak, kartopundan çığa dönüşüldüğünü ifade etti.
  Konuşmalar sonrasında sertifika almaya hak kazananlara sertifikaları verildi.

  AW000568

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz