FIFA Standartlarında Stad yapılıyor

  0
  182

  Adıyaman Üniversitesi kampüs alanına yapılması planlanan stadın inşaatı başladı.

  Mühendislik Fakültesinin yanında yapımına başlanan stadın, FIFA standartlarında olduğu ve  hafriyat çalışmalarına devam edildiği belirtildi.

  Rektör Mustafa Talha Gönüllü, yer teslimi sırasında, spor ve sporcunun yanında olduklarını ifade ederek şunları söyledi; “Stat yapımının ihalesi sonuçlandı. Müteahhide yer teslimini yaptık. Şu anda hafriyat çalışmaları başladı. Eğitime önem verdiğimiz gibi insan bedenine, sağlıklı nesillerin yetişmesine de önem veriyoruz. FİFA standartlarına stat yapıyoruz. Öğrencilerimiz burada rahatça spor yapabilecekler. Daha önce de söylediğimiz gibi Adıyaman’ımıza getirmeye çalıştığımız spor turizmini bu statla daha da artıracağız. Stadımız yapıldığında ulusal ve uluslararası organizasyonlara imza atarak hem üniversitemize hem de Adıyaman’ımıza katkı sunacağız.” dedi.

  Sentetik çim kaplama olacak olan stat, sırıkla uzun atlama, çekiç atma, gülle atma, üç adım atlama ve disk atma alanlarıyla atletizm pisti ve 6 kulvarlı tartan zemin koşu pisti ile hizmet verecek.

  Ağustos 2014 hizmet vermeye başlayacak olan stadın inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz