Engelli Çocuğa Akülü Engelli Aracı Hediye Edildi

  0
  123

  Doğuştan bedensel engelli 9 yaşındaki Filiz Arık’a akülü tekerlekli sandalye gönderildi.
  Örenli Mahallesi’nde yaşayan Zeynep ve İbrahim Arık çiftinin tek çocuğu Filiz, ailesi tarafından birçok doktora götürülürken uygulanan tedavilere rağmen sağlığına kavuşamadı.

  Boynundan aşağı  hiçbir uzvunu hareket ettiremeyen ve bu yüzden okula gidemeyen Arık için ailesi okuma yazma öğretmek amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğü’nden öğretmen görevlendirmesini istedi.

  Görevlendirilen sınıf öğretmeni Mehmet Uğur Ayhan, eğitim vermeye geldiği kızın engelli olduğunu, ellerini ve ayaklarını kullanamadığını görünce ona spor dersi kapsamında çeşitli egzersizler yaptırdı. Üç ay boyunca egzersizlere devam eden Arık, önce ellerini kullanıp yazı yazmaya, sonra tek başına oturmaya ve yürümeye başladı. Arık, daha sonra birçok kuruluştan destek almaya başladı. Engelli Filiz, son olarak bir televizyon kanalında Doktorum programına katıldı. Burada Filiz’e akülü sandalye gönderildi.

  Filiz’in öğretmeni Mehmet Uğur Ayhan çok mutlu olduğunu belirterek şunları kaydetti:

  “Aslında ben sandalyeye karşıyım, çünkü çocuk bununla birlikte tembelliğe alışacaktır, yine de destek verenlere ve bu akülü bisikleti gönderenlere teşekkür ediyorum. Şu an Filiz’in tedavisi devam ediyor. Hastalığı ile ilgili güzel sonuçlar elde edilmeye başladı. Ben de elimden geldiğince kendisine destek olacağım, çünkü ailesinin maddi durumu yok. Filiz inşallah diğer çocuklar gibi kendi başına okula gidip gelecektir.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz