Ebubekir Sıddık Kız Kur’an Kursu’ndan Aşure İkramı

  0
  669

  Ebubekir Sıddık Camii Kız Kur’an Kursu hocaları ve kursiyerleri tarafından Cuma namazı sonrası cami önünde Aşure ikramında bulunuldu.

  Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Çalışkan’ın öncülünde Kur’an Kursu hocaları ve kursiyerleri tarafından gerçekleştirilen Aşure programına Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Dimez ve çok sayıda kişi katıldı.

  Düzenlenen bu tür etkinliklerin birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesine vesile olduğunu belirten Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan; “İçerisinde bulunduğumuz mübarek Muharrem ayı münasebetiyle her kesimden vatandaşımız hayır hasenat yapmakta ve bu günlere özel aşure ikramında bulunulmakta. Bugünde Ebubekir Sıddık Camii Kız Kur’an Kursu hoca ve kursiyerleri tarafından çok güzel bir Aşure programı hazırlanmış. Allah razı olsun, Allah hayırlarını kabul etsin. Aşure programının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

  Düzenlenen programa emeği geçenlere teşekkür eden Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mehmet Çalışkan; “Mahallemizde bulunan Ebubekir Sıddık Camii Kız Kur’an Kursu hocalarımızın organizesinde bugün güzel bir Aşure programı gerçekleştirmenin mutluğunu yaşıyoruz. Emeği geçenlere ve programımıza iştirak eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.

  Aşure ikramı sonrası Başkan Büyükaslan, caminin Kur’an kursuna giderek kursiyerlerle sohbet etti. Düzenlemiş oldukları etkinlikten dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür etti. Bu tür programların hayırlı olduğunu, özellikle toplumun dayanışma ve kaynaşmasına vesile olduğunu belirtti.

  a+şure program¦- (1)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz