Öğrenciler Engellilere Kayıtsız Kalmadı

  0
  587

  Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü öğrencileri Demokrasi Koridoru projesi kapsamında proje ortaklarından Bir Aralık Ortaokulu’nda engellilerin eğitim ortamı konulu kısa film çekti.

  Öğrenciler Avrupa Birliği ve ülkemizin finanse ettiği Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi hibe programı kapsamında yürütülen Demokrasi Koridoru projesiyle engellilerin eğitim hayatında karşılaştığı zorlukları anlatan ve proje kapsamında okullarda öğrencilere izletilecek kısa film çekimi yaptı. Filmde oyuncu olarak Bir Aralık Ortaokul öğrencileri oynarken film Yapımcı Yönetmen Faysal Soysal tarafından yönetildi. Öğrencilerin senaryosunu yazdığı filmde engelli insanların hayata karşı daha dikkatli olduğu da anlatılırken teknolojinin hayatımıza yaptığı etkilerine de dikkat çekildi. Adıyaman Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Topluluğu’nun da destek verdiği filme okul öğrencileri ve veliler büyük ilgi gösterdi.

  Karikatür, afiş, animasyon, gölge oyunları gibi çeşitli alanlarda çalışmaları süren proje kapsamında çekilen kısa film Şubat ayından itibaren okullarda gösterime girecektir.Öğrenciler Engellilere Kayıtsız Kalmadı 1

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz