Doğan: “Ezidi Halkına Karşı İnsanlık Suçu İşleniyor”

  0
  98

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Bilal Doğan, Şengal’de Ezidi halkına yapılanların insanlık suçu olduğunu söyledi.
  CHP İl Başkanı Bilal Doğan, Şengal’de Ezidi halkına soykırım uygulayan IŞİD terör örgütüne karşı tüm dünyadan tepkiler geldiğini ancak iktidarın sessizliğini sürdürdüğünü savundu.
  Bilal Doğan, iktidarı eleştirerek, “Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelerek Suriye ve Irak’a yerleşen teröristlerin Türkiye’yi durak ve geçiş hattı olarak kullandığına dair belgelerin hiçbiri AK Parti tarafından yalanlanamamıştır. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun ise bu iddialara karşı söyleyebildiği tek şey, iddiayı dillendiren muhalefeti vatan hainliğiyle suçlamaktır. Irak ve Suriye’de her gün yeni bir insanlık suçuna imza atan IŞİD’den kaçan sivillerin ise Türkiye’ye girişlerinin engellendiğini, ölümden kaçan Şengallilerden pasaport istenmesi, hasta çocukların sınırda tutularak ölümlerine sebebiyet verilmektedir. Suriye yönetimini katliam yapmakla suçlayarak uluslararası kamuoyuna harekete geçirmeye çalışan AK Parti’nin benzer bir çabayı IŞİD’e karşı göstermemesi, gerçek yüzünü ortaya koymaktadır” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz