CHP İl Başkanı Doğan: ”Vekillerin Yeri TBMM’dir”

  0
  492

  Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanı Bilal Doğan, Yerel seçim çalışmasına katılmak için Çelikhan ilçesine geldi.

  Çelikhan’da esnaf gezisinde bulunduktan sonra, Taziye ziyaretlerinde bulunan Bilal Doğan ve beraberindeki CHP’liler CHP ilçe başkanlığına geçerek burada ilçe başkanı ve belediye başkan adayları ile bir toplantı yaptı.

  Toplantı sonrasında AA muhabirine açıklamada bulunan Doğan, Tutuklu Milletvekillerinin serbest bırakılması gerektiğini kaydetti.

  Doğan açıklamasında şunları ifade etti:

  “Yargı gerçekten son zamanlarda karmaşık kararlar vermektedir. İzmir Milletvekilimiz Mustafa Balbay’ın Anayasa mahkemesine başvuruda bulunmasının ardından mahkemenin verdiği karar ile TBMM’ye dönen vekilimiz bizleri sevindirmiştir. Bu mahkemenin BDP’li ve bağımsız milletvekilleri için emsal karar taşıyacağını bekliyorduk. Ancak Ankara’da mahkemenin verdiği kararı Diyarbakır’da farklı verdiğini hep birlikte gördük. Biz bunu kabul etmiyoruz. Seçilmiş Milletvekillerinin yeri TBMM’dir.” dedi.

  Yerel seçim çalışmalarına da değinen CHP İl Başkanı Bilal Doğan, Adıyaman ve Çelikhan ilçesine bağlı Pınarbaşı Beldesinde iddialı olduklarını söyledi.

  Doğan, “Adıyaman’da güçlü bir aday ile seçime giriyoruz. Adayımız Zeynal Bakır’ın halk tarafından beğenilen ve benimsenen bir kişi olduğunu biliyoruz. Adıyaman belediyesini sosyal demokrat bir partiye alacağız. Geçen hafta genişletilmiş il divan toplantısını gerçekleştirdik. Adıyaman halkının beklediği özlediği hizmeti CHP ile birlikte 30 Mart’tan itibaren getireceğiz.” dedi.

  Çelikhan içinde açıklamada bulunan Doğan,

  Ak Parti’nin Çelikhan’dan aldıklarını geri vereceklerini ve üstüne büyük hizmetler getireceklerini söyledi.Çelikhan’ın Ak Parti’ye verdiği desteğin karşılığında zulüm gördüğünü kaydeden Doğan, Askerlik şubesi, Adliye ve YİBO’nun geri kazandırılacağını söyledi. Çelikhan tütünü konusunda halkın mağdur olduğunu ve bu mağduriyetin giderilmesi için çalışmalar yapacaklarını da sözlerine ekledi.

  chp-+ğelikhan'da (10) chp-+ğelikhan'da (9)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz