Yetiş, Engelli STK’ları ile biraraya geldi

  0
  510

   

  Adıyaman’daki engelli STK’ları ile biraraya gelen AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr.M.Murtaza Yetiş, “Engelliler konusunda her vicdanlı vatandaşımız AK Parti’nin bir devrim yaptığını kabul edecektir”dedi.

  Adıyaman Üniversitesi Turizm MYO Uygulama Oteli salonu’nda engelli STK’ları ile biraraya gelen Yetiş, engelli STK çalıştayı ile istihdam, erişilebilirlik ve mevzuat konularında görülen eksikleri tespit etmek istediklerini, bu çalıştay sonunda tespit edilen eksikliklerle ilgili çalışma yapacaklarını belirtti.

  AK Parti’nin 2002 den bu yana engelliler konusunda yapılamaz denilen birçok alana el attığını ve önemli değişimler yaşandığını gönül rahatlığı ile söyleyebileceğini dile getiren Yetiş, “engellilik konusunda çok farklı başlıklarda birçok farklı problem var. Bu problemlerin birçoğu tasniflenmek suretiyle çözüme kavuşturuldu. Halen sahada devam eden problemlerle alakalı çalışmalarımız sürüyor. En son Aile Bakanlığı Teşkilat taslak kanununa eklenmesi amacıyla  9 tane kanun teklifini meclise verdik. İnşallah olumlu sonuç alacağımızı düşünüyorum“ dedi.

  Aktif Yaşam Merkezi Türkiye’de İlk Olarak Adıyaman’da Uygulanacak

  Adıyaman’da 2014 te inşaatına başlanacak olan Aktif Yaşam Merkezi ile ilgili sürecin olumlu gittiğini söyleyen yetiş, 1,5 yıllık bir emeğin somut sonucunu almanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Yetiş, “ Aktif Yaşam merkezi İstanbul’da yaşayan bir Adıyamanlı kardeşimizin 1,5 yıl önce bize getirdiği bir projeydi. Bu projeyi önemsedik. Aile Bakanlığı ile yaptığımız görüşmelerde olumlu bir süreç ortaya çıktı. Proje ile ilgili mimari yarışamaya çıkıldı. Yarışma sonuçlandı. Kısa bir zaman sonra bakanlıkça açıklanacak. Projenin kanuni alt yapısı için de meclise bir kanun teklifi verdik. Bu şekilde Adıyaman’da ilki yapılacak olan Aktif Yaşam Merkezi ismiyle engellilerimizin geniş anlamda faydalanacakları bu kurum tüm Türkiye’de uygulanan bir projeye dönüşmüş olacak.

  Engelli dernekleri bu çalışmadan dolayı Milletvekili Yetiş’e teşekkürlerini dile getirdiler.IMG_5865IMG_5867

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz