Çelikhan’da İçme Suyu Sıkıntısı

  0
  475

  Son 10 günü çok soğuk geçiren Çelikhan ilçesinde içme suyunda ciddi sıkıntılar yaşanıyor.

  Havaların – 10 dereceyi geçtiği ilçemizde ilçenin tek su kaynağı olan Şehmend suyun da oluşan donmalar nedeni ile ilçenin bir bölümü içme suyu bulamıyor.

  Son 5 gündür içme suyu sıkıntısının had safhaya ulaştığı ilçede geçici sorun karşısında geçici çözüm bulunması isteniliyor.

  Su kaynağında donmaların meydana gelmesi karşısında Belediyenin bir şey yapamayacağını ancak geçici sorun karşısında geçici çözümler bulabileceğini belirten vatandaşlar, daha önceki yıllarda dişi kurt deresinde su takviyesi yapıldığını ve bu yıl da o takviyenin yapılmasını istediler.

  Bir diğer çözüm önerisi olarak da günün uygun saatlerinde havanın 0 derecenin üzerinde olduğu zamanlarda 3 su deposunda 2 saatlik kesinti uygulanarak, içme suyu sıkıntısı çeken aynı çevreler ile sürekli içme suyu bulan çevrelerin aynı şartları paylaşacağını belirttiler.

  Belediyenin içme suyu çalışmaları karşısında gerekli hassasiyeti göstermediğini kaydeden vatandaşlar, Beypınarı su hattının gelmesine kadar geçici çözüm bulunmasını istediler.

  di+şi kurt deresi i+ğme suyu (3)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz