Başkan Büyükaslan; “Sanayileşen, Üreten ve Herkesin İş Sahibi Olduğu Bir Türkiye Diliyorum”

  0
  492

  Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

  Her yıl 12-18 Aralık tarihlerini içine alan haftanın; “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası” olarak kutlandığını anımsatan Başkan Büyükaslan; “Gelirini tutumlu olarak harcamak, gelirinden tasarruf  yapmak, ulusal kaynakların işletilmesi, yerli fabrikalar kurulması, yabancı ürünleri kullanmayarak, gereksiz malları ithal etmeyerek paramızın dış ülkelere gitmesini önlemek, temel tüketim maddelerini yerli kaynaklardan karşılamak, ekonomimizi geliştirmek bu haftanın en önemli amacıdır” dedi.

  Cumhuriyet döneminde temelleri atılan kendi kendine yeter bir toplum olmadaki ilk adımın bugün de devam ettiğine vurgu yapan Başkan Büyükaslan, tutum ve yatırım alışkanlığının küçük yaşlarda kazanıldığının altını çizerek şunları söyledi:

  “Ders araçlarını, giysilerini, harçlığını tutumlu kullanan çocuk bu güzel alışkanlığı büyüyünce de devam ettirir. Küçükken boşa akan su musluğu, gereksiz yanan lambayı kapatan çocuk bu güzel alışkanlığı büyüyünce de devam ettirir. Okul çağlarında zamanı iyi değerlendirme alışkanlığı kazanan insan bu huyundan vazgeçmez. O nedenle çocukları küçük yaşlarda tutumlu olmaya özendirmeliyiz.

  Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın ‘Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’nı en içten dileklerimle kutlar, sanayileşen, üreten ve herkesin iş sahibi olduğu, aldığı ücretle ya da kazancı ile huzur ve mutluluk içinde yaşadığı bir Türkiye diliyorum.”

  INA_3049 (2)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz