Besni’de Eğitim Destekle Büyüdü

  0
  74

  Besni Kaymakamlığı ve İpekyolu Kalkınma Ajansının finansman desteğiyle hayata geçirilen “Besni’de Eğitim Destekle Büyür” projesinin kapanış toplantısı Besni Kız Teknik ve Meslek Lisesinde gerçekleştirildi.

  Besni Kız Meslek Lisesinde düzenlenen projenin kahvaltılı kapanış toplantısına Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Besni Kaymakamı Emrah Yılmaz, Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Bülent Özkan, Merinos Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, Besnili hayırseverler ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Besni Kaymakamı Emrah Yılmaz, İpkeyolu Kalkınma Ajansının finansal katkıları ve Besnili hayırseverlerin desteğiyle hayata geçirilen BEDEP Projesi ile ilgili Besni ilçesinde eğitim alanında yapmış oldukları çalışmaları değerlendirdi.

  Ardından “Besni’de Eğitim Destekle Büyür” (BEDEP) Projesinin tanıtımı ile ilgili bir sunum yapıldı. Yapılan sunumda, okul öncesi eğitimin ilçe genelinde yaygınlaştırılması ve okul öncesi eğitim veren kurumların eğitsel ve kurumsal kapasitesinin artırılmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen BEDEP proje ile Besni ilçesinde bakımsız durumda bulunan 59 okulun anasınıfları modernize edilerek, iç donanımları yapılmış olup, okul öncesi eğitimin güçlendirildiği kaydedildi.

  Düzenlenen toplantıda ayrıca, Besni ilçesindeki anaokullarında görev yapan okul öncesi öğretmenler, BEDEP Projesinin önemi ve okullarına yaptığı yeniliklerle ilgili görüşlerini dile getirerek, bu projenin hayata geçirilmesi ve desteklenmesi noktasında emeği geçenlere teşekkür etti.

  Gerçekleşen kahvaltılı toplantıda ayrıca, Jandarma’nın Kuruluşunun 175. Yıldönümü münasebetiyle “175 Tekerlekli Sandalye Projesi” ile ilgili de İlçe Jandarma Komutanlığında görevli Jandarma Teğmen tarafından projenin içeriği ve yürütülen çalışmalarla ilgili kısa bir sunum yapıldı.

  Ardından plaket törenine geçildi. “Besni’de Eğitim Destekle Büyür” (BEDEP) Projesi kapsamında ilçe genelinde eğitime yaptıkları katkılardan dolayı Merinos Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu ve diğer hayırseverlere plaketleri takdim edildi.

  Toplantıda bir konuşma yaparak,  BEDEP projesinin önemine değinen Vali Mahmut Demirtaş, “Besni ilçemiz öteden beri eğitime büyük destek vermiştir. Önce projeyi güzel hazırlar ve uygularsanız, işte sonuçları da bu kadar güzel ve hayırlı olur.  Gerçekten çok güzel bir proje olmuş. Bu projenin hazırlanmasında ve hayata geçirilmesi noktasında emek veren herkese teşekkür ediyorum. Biz ülkemizin kaynaklarını etkin ve verimli bir şekilde kullanarak insanlarımıza başarılı bir şekilde yansıtıyoruz. Bu proje eğer öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve toplumu mutlu etmişse ve onların hayat standartlarını yükseltmişse o proje başarıya ulaşmış demektir. Bu projenin uygulanması noktasında emek veren her kademedeki kamu görevlilerine ve Besnili hayırseverlerimize teşekkür ediyorum”dedi.

  Plaket takdimi ve yapılan konuşmaların ardından Vali Mahmut Demirtaş ve beraberindeki heyet BEDEP Projesi kapsamında modernizasyonu yapılan İstiklal Anaokuluna geçerek incelemelerde bulunup, minik öğrencilerle sohbet ettiler.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz