Ak Parti’nin Kalesi Adıyaman’dan Ulaşım Manzaraları

  0
  81

  Toplumun büyük bir kısmına göre Ak Parti hükümetinin en başarılı olduğu alan ulaşım alanıdır. Ulaşım alanında yapılanlar taraflı tarafsız herkesin kabul edeceği bir gerçektir.

  Ancak maalesef aynı şeyi Adıyaman ve Adıyamanlılar için söylemek pek mümkün değil. Adıyamanlı hiçbir şeyden çekmedi bu ulaşımdan çektiği kadar. Komşularımızda burnumuzun dibine kadar gelen ulaşım hizmetleri, nedendir bilinmez bir türlü Adıyaman’a ulaşamadı.

  Hava yoluna baktığımızda; THY dışında başka bir firmanın inmediği bir havalimanına sahip olan Adıyaman’da halk, beklide Türkiye’de en pahalı uçuş bileti satın alıyor.

  Uçuş saatleri de ayrı bir problem… Oldukça ters olan uçuş saatleri Adıyamanlılara faydadan çok zarar veriyor. Genelde günü ortası sayılacak saatlerdeki uçuşlar vatandaşın gününün kayıp olmasına neden oluyor.

  Bilet fiyatlarının çok fahiş, saatlerin ters oluşundan dolayı birçok Adıyamanlı komşu ilerden uçuyor.

  Demiryolu ile ilgili hem çok konuşacak şeyimiz var, hem de hiç bir şey söyleyemeyecek kadar demiryolu ağımız var!

  Adıyamanlılar, demiryolu ulaşımının tadına hiç varamadı. Kara tren çok istememize rağmen Adıyaman gelmedi-getiremedik. Karası gelmedi belki hızlısı gelir diye hayal kurarken Tayyip Erdoğan Gaziantep mitinginde o hevesimizi de kursağımızda bıraktı. Hızlı trenin bölgemizde Gaziantep ve Şanlıurfa’dan geçip Mardin’e kadar gideceğini açıkladı.

  Yıllardır Adıyaman’da görev yapan hiçbir milletvekili Adıyaman’a demiryolu ağı getirmeyi, kömürlü treni getirmeyi akıllarının uçundan hiç geçirmemişler.

  2011 Genel seçimlerinde Milletvekili seçilen Murtaza Yetiş, insan ulaşımı ve yük taşımacılıkta oldukça önemli yer alan demiryolu ile ilgili yaptığı girişimde tek başına kalmasına rağmen Ulaştırma Bakanlığından bir heyeti Adıyaman’a getirmeyi başardı.

  Milletvekili Yetiş, Ulaştırma Bakanlığından bir heyet getirerek teknik inceleme ve fizibilite çalışmaları sonrasında orta vadede Adıyaman’a demiryolu getirilmesi konusunda çabalarının karşılığını aldı.

  Çevre Bakanlığı ise 1/100 bin ölçekli çevre düzeni planına sokarak Bakanlar Kuruluna onaylatıldı.

  Karayolu denince aklımıza AK Parti Hükümetinin ülkenin bir ucunda bir ucuna döşediği duble yollar geliyor. Ama Adıyaman bir türlü bu ağın içerisine dahil olamadı.

  Karayollarında bariyer olmamasından dolayı hala vatandaşlarının öldüğü Adıyaman’da, bu kazalar sonrasında Karayolları Bölge Müdürlüğü, Adıyaman ve ilçelerine 16 kilometre bariyer döşeyeceğini açıkladı.

  Karayolları açısında Çelikhan, Samsat, Gerger ve Tut yolları oldukça sıkıntılı, bir an evvel bu yolların düzeltilmesi gerekiyor.

  Maalesef bu ilçelerimizin yolları, yıllardır gelişime bir türlü ayak uyduramadı.

  Bunun da asıl sebebi Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün Adıyaman’a hak ettiği hizmeti getirmemesi tabi ki.

  Çelikhan yolu artık ölüm yolu olmakta çıkmalı.

  Samsat yolu Sahabe Hz. Safvan bin Muattal türbesine giden ziyaretçilerin yoğunluğunu kaldıramıyor. Bu kutsal mekânı ziyarete gidenler yolun dar ve işaretlerin yetersiz oluşundan dolayı büyük sıkıntılar yaşıyor, hatta kazalar geçiriyorlar.

  Adıyaman AK Partinin kalesi olmasına rağmen hak ettiğini alamadığı bir gerçek.

  Milletvekillerinin gayreti ortada…

  Yeni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da artık Adıyaman’a pozitif bir ayrımcılık yapması gerekiyor. Yaklaşan Genel Seçimler öncesi Milletvekillerinin elini güçlendirme zaman gelip, çoktan da geçiyor.

  Bununla birlikte kayıtsız şartsız AK Partiye destek verenlerde artık kendilerini sorgulamalı bence. Ağlamayan çocuk misali istemezsen hizmet alamıyorsun… AK Partili hemşerilerim bunu artık anlamalı.

  Kısaca… Gelmeyen hizmet ve yatırım için hesapta sorulmalı diye düşünüyorum.

  Eski Başbakan yeni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya mitinginde “12 yılda Malatya’ya ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz? 9 katrilyon yatırım yaptık. Ulaştırma haberleşmede 2 katrilyon, toplu konutta bir katrilyon, eğitimde 700 trilyon, orman ve su işlerinde 930 trilyon, aile ve sosyal politikalarda 615 trilyon, tarım ve hayvancılıkta 450 trilyon, enerjide 345 trilyon yatırım yaptık’’ diyerek miting sırasında 42 milyon TL bir yatırım müjdesi daha vermişti.

  Bunları duymak elbette ki sevindirici… Ancak biz aynı müjdelerin artık Adıyaman içinde verilmesini istiyoruz.

  Bunun için de artık herkesin kendini sorgulama dönemi geldi hatta geçiyor bence…

  Sorunlar halının altına süpürmeyle hal olmuyor. Halının altında artık yer kalmadı…

  Bu tarih sizleri ve bizleri sorgulayacak, neden çocuklarımız için daha güzel, sorunları problemleri çözülmüş bir Adıyaman bırakmadık diye bir gün hesap sorulacak.

  Sakın unutmayın!!!

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz