Adıyamanlılar Vakfı Dev Sempozyuma Hazır…

  0
  123

  Adıyamanlılar Vakfı tarafından organize edilen “Başarmak İçin İşbirliği – Güç Birliği” sempozyumunda bir çok kesimden vatandaşlımız tek çatı altında toplanıyor.

  Sempozyumun tanıtım toplantısı Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şubesinde gerçekleştirilirken, toplantıya Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube Başkanı Yakup Akıncıoğlu, Adıyaman  Belediye Başkan Yardımcısı Ebubekir Fırat, Adıyaman Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü  Doç.Dr.Murat Aydın, ATSO proje koordinatörü Fatih Turan, İpekyolu Kalkınma Ajansı uzmanı İlker Doğan ,Organizasyon firması koordinatörü Gökcan Gürsoy ve Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şubesi yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

  23-25 Mayıs tariğhleri arasında organize edilecek sempozyumda Adıyamanlı tüm siyasetçileri, bürokratları, STK temsilcilerini, sanayici ve iş adamlarını, üst düzey yöneticileri, konusunda uzman akademisyenleri, genç girişimcileri ve öğrenciler bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunacak. Adıyamanlılar Vakfı – Adıyaman Valiliği – Adıyaman Üniversitesi – Adıyaman Belediyesi – Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğiyle ve İpekyolu Kalkınma Ajansının desteği ile gerçekleştirileek olan sempozyumunda Adıyaman İçin; “İş Birliği – Güç Birliği” hedefleniyor.

  Konuyla iglii açıklamalarda bulunan Adıyamanlıalr Vakfı Adıyaman Şubesi Başkanı Yakup Akıncıoğlu, sempozyumun içeriği içeriği ve vakıf ile ilgili genel bilgiler vererek şunları kaydetti:

  ” 1996 yılında kurulan Adıyamanlılar Vakfı; kültür, sağlık, ilmi araştırma, sosyal yardım ve dayanışma amaçları yanında özel amacı başta Adıyaman İli ve çevresi olmak üzere ülkenin kalkınmasını ve tanıtılmasını sağlamak amacıyla her türlü sosyal, kültürel, eğitim, turizm faaliyetleri ile birlikte sağlık ve çevre koruması çalışmalarını gerçekleştirmeye çalışmaktadır.

  Adıyamanlılar Vakfı kuruluşundan bu yana gerek yöneticileri gerekse tüm vakıf üyeleri ile birlikte ülke genelindeki bütün Adıyamanlı öğrencilerin eğitimi ile ilgili ciddi çalışmalar gerçekleştirmiş ve büyük başarılara imza atmıştır. Kurulduğu ilk yıldan bugüne kadar yaklaşık olarak 8.000 öğrenci kardeşimize karşılıksız burs hizmetinde bulunmuştur. Yıllar içerisinde üye sayısı ve bursiyer sayısı hızla büyüyen vakfın; her yıl gerçekleştirdiği istişare toplantıları, öğrencilerin gelişimi için yapılan sayısız toplantılar, kermesler, STK’lar arası futbol turnuvaları, kariyer günleri,  sempozyumlar, paneller, seminerler ve buna benzer birçok önemli etkinlikler çerçevesinde ülke genelindeki hemşerileri bir araya getirmeyi hedefleyen piknik organizasyonları, tanıtım günleri hizmetleri, fuarlar, katılım yapılan üst düzey bürokratik görüşmeler ve personel eğitimleri ile Adıyamanlılar Vakfı kurumsallaşarak hizmetlerin kalite standardı ve devamlığı sağlanmaktadır. Ayrıca vakfımızın Mütevelli Heyeti üyeleri ülkemizin siyasi, ekonomik ve bürokratik hayatında önemli roller üstlenmiş amaçları memleketimize hizmet etmek olan kadirşinas hemşerilerimizden oluşmaktadır. Yıllar içerisinde vakfımızın öncülük ettiği ve gerçekleştirilen sayısız başarılı hizmetlerden sonra bu yıl 23 – 25 Mayıs tarihleri arasında, ülkemiz genelindeki Adıyamanlı tüm siyasetçileri, bürokratları, STK temsilcilerini, sanayici ve iş adamlarını, üst düzey yöneticileri, konusunda uzman akademisyenleri, genç girişimcileri ve öğrencileri Adıyamanlılar Vakfı – Adıyaman Valiliği – Adıyaman Üniversitesi – Adıyaman Belediyesi – Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası birlikteliğiyle ve İpekyolu Kalkınma Ajansı desteği ile Adıyaman İçin; “İş Birliği – Güç Birliği” Sempozyumu çatısı altında memleketimizde bir araya getirmeyi hedeflemekteyiz. Bu sempozyumda sunulacak konular arasında İslam’da İşbirliğinin yeri ve önemi, Sivil Toplum Kuruluşları ve Sosyal İlişkilerde İşbirliğinin Önemi ve Bilim ve Sanayi İşbirliğinin önemi gibi günümüz ekonomik, siyasi ve dini güncel konuları yer almaktadır. Gerçekleştirilecek olan Kariyer Günleri ile İşadamlarımız stand açarak üniversite öğrencilerinin son sınıf öğrencilerinden işe alım yapacaklardır. Ayrıca söyleşilerle de öğrencilerimizin ufkunu açacak ve onların kafasındaki bir takım soru işaretlerini gidermeye yarayacak oturumlar düzenlenecektir. Sizlerin medya partnerliğiyle birlikte Adıyaman’ımız için en başarılı sonuçlara ulaşacağımızı umarız”

  Bahse konu olan sempozyumda İslam’da İşbirliğinin yeri ve önemi, Sivil Toplum Kuruluşları ve Sosyal İlişkilerde İşbirliğinin Önemi ve Bilim ve Sanayi İşbirliğinin önemi gibi güncel konularda sunumlar gerçekleştirilecek.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz