Yaman Kart Sayısı 100 Bini Aştı

  0
  84

  Adıyaman Belediyesi tarafından sürdürülen Yaman Kart uygulamasına olan ilgi her geçen gün artıyor. 100 bini aşan Yaman Kart sayısı ile ilgili bilgi veren yetkililer, Adıyaman halkının daha iyi hizmet alabilmesi için ikinci Kart Kişiselleştirme Merkezini ve 29. bayiyi açtıklarını müjdeledi.

  Adıyaman Belediyesi tarafından şehir içi ulaşımının daha sağlıklı ve sistemli yürütülebilmesi için uygulamaya konulan Yaman Kart’a olan ilgi her geçen gün artıyor.
  Yaman Kart sayısı ile ilgili bilgi veren yetkililer, Adıyaman’da şu ana kadar Yaman Kart sahibi olan kişi sayısının 104 bin 500’e ulaştığını belirterek, “Belediyemiz tarafından Haziran ayından bu yana uygulamaya konulan Yaman Kart sahibi sayısı 100 bini aştı. Bunları detaylandıracak olursak, Tam kart sayısı 77 bin; Öğrenci kartı sayısı 19 bin; Engelli, refakatçi ve 65 yaş üstü gibi durumlardan dolayı ücretsiz alınan kart sayısı ise 8 bin 500’e ulaştı. Bunun yanında şimdiye kadar iki binişlik olan ve ‘kullan at’ diye bilinen kartların kullanım sayısı ise 510 bine ulaştı. Gösterilen bu ilgi ve şehir içi ulaşımında sağlanan düzen hem bizi, hem de vatandaşı oldukça memnun ediyor” dediler.

  – İKİNCİ KİŞİSELLEŞTİRME MERKEZİ ALTINŞEHİR’DE AÇILDI
  Ayrıca il genelindeki ikinci Kişiselleştirme Merkezini Altınşehir’e açtıklarını da söyleyen yetkililer, “Okulların açılması ile birlikte Yaman Kart kullanan sayısı daha da artacaktır. Özellikle Adıyaman Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin bu konuda mağdur olmamaları için ilki Demokrasi Parkında kurulan Kişiselleştirme Merkezimizin ikincisini Altınşehir’de açtık. Böylelikle üniversite öğrencilerimizin daha rahat bir şekilde Yamak Kart sahibi olmalarını sağlamış olacağız. Bunun yanında yine Altınşehir’e 29. bayiyi de açmış bulunuyoruz” diye konuştular.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz