Vali Demirtaş’tan İnlice Beldesine Ziyaret

  0
  69

  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Sincik İlçesine bağlı İnlice Beldesini ziyaret ederek, İl Özel İdaresi ile İller Bankası tarafından aktarılan ödenekle yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

  Belde girişinde Vali Mahmut Demirtaş’ı Sincik Kaymakamı Zafer Sağ ve İnlice Belediye Başkanı Mehmet Yakan karşıladı.

  Vali Demirtaş, İnlice Beldesinde ilk olarak İl Özel İdaresi tarafından heyelan nedeniyle tehlike arz eden İnlice-Adıyaman arasında devam eden yol yapım çalışmalarını inceledi. Ardından Belediye Başkanı Mehmet Yakan’la birlikte beldeyi gezerek, köy ve mahalle bağlantı yollarının iyileştirilmesine dönük devam eden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

  İnlice Beldesinde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan ve belde halkıyla sohbet ederek sorunlarını dinleyen Vali Mahmut Demirtaş, “Beldelerimizi ve köylerimizi ziyaret ederek, kırsal kesimin ihtiyaçlarını yerinde tespit edip, buna göre gerekli çalışmaları yaparak beldelerimize ve köylerimize en iyi ve en kaliteli hizmeti sunmanın gayreti içerisindeyiz”dedi.

  İnlice Çok Programlı Lisesi ile İnlice İlk ve Ortaokulunu da ziyaret ederek okulun mevcut yapısı ve personel durumu hakkında bilgiler alan Vali Mahmut Demirtaş, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet edip taleplerini dinledi. Öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtarak tavsiyelerde bulundu. Kendisine yoğun sevgi gösterisinde bulunan öğrencilerin fotoğraf çektirme isteklerini de geri çevirmedi.

  Vali Mahmut Demirtaş, ziyaretinin son bölümünde İnlice Belediye Başkanı Mehmet Yakan’ı makamında ziyaret ederek, beldenin ihtiyaç ve sorunları hakkında bilgi aldı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz