Vali Demirtaş Madde Bağımlıları Merkezini İnceledi

  0
  378

  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, beraberinde Vali Yardımcıları Murat Süzen, Yunus Emre Altıner, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, İl Sağlık Müdürü Dr. M. Emin Taş ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr.Hüseyin Şen ile birlikte “Madde Bağımlılarının Psikososyal Rehabilitasyonu ve Bilinçlendirme Projesi” kapsamında madde bağımlılarının yaşayıp tedavi görebileceği merkezde incelemelerde bulundu.

  Beraberindeki heyet ile birlikte Rehabilitasyon merkezini gezerek incelemelerde bulunan Vali Mahmut Demirtaş, “Adıyaman’da böyle bir merkeze çok ihtiyaç vardı. Kardelen Gençlik Merkezi tarafından hazırlanan bu önemli proje İpekyolu Kalkınma Ajansı ve SODES tarafından finanse edilmektedir. Ayrıca İl Emniyet Müdürlüğü, Kamu Hastaneler Birliği, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile İŞKUR İl Müdürlüğümüz projenin ortakları arasında yer almaktadır. Şu anda 10 çocuğumuz bu merkezde tedavi görerek sağlığına kavuşmuştur”dedi.

  Kardelen Gençlik Merkezi tarafından koordine edilen proje ile madde bağımlısı ve suça yönelmiş gençlerin burada eğitilerek tedavi edileceğini belirten Vali Demirtaş, “4 katlı olan bu merkezimiz çok güzel bir şekilde tefriş edilmiştir. Buraya gelen madde bağımlısı gençlerimiz herhangi bir ücret ödemeden tedavi olabilecektir. Bu merkezde Rehabilitasyonu yapılan gençlerin tedavi sonrası da takipleri yapılacaktır. Merkezde ayrıca resim, müzik, bilgisayar ve playtation sınıfı, masa tenisi ve langırt ile şark odası kurularak gençlerimize her türlü eğitim hizmeti verilmektedir ”dedi.    madde_ba¦ş¦-mlilari_2

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz