Önüne Bina Yapılınca Apartmanın Girişi Kapandı

  0
  431

  Adıyaman’da 4 katlı binanın önüne temeli atılan bina, yan binanın girişini kapattı.
  Mehmet Akif Mahallesi 549. Sokak’ta bulunan 4 katlı binanın sakinleri, yıllar önce yapılan hatadan dolayı mağdur oldu. 1984 yılında yapılan 4 katlı binanın bitişim nizama uygun olarak arsa üzerinden 3 metre içeride yapılması gerekirken, 1 metre çekti. Binaya bu haliyle 1989 yılında yapı kullanma izni verildi.
  Aradan 20 yıl geçmesinin ardından bitişikte bulunan arsaya bina yapmak için temel kazıldı. İnşaat sahipleri, hukuka uygun olarak binanın temelini kazdı. Binanın temeli atılınca bitişikteki eski binanın kapısı kapandı. Eski binada oturan 7 aileden 6’sı binanın girişi kapanınca binayı boşalttı.
  Bina sakinlerinden Cevri Genç, mağduriyetlerinin giderilmesi için belediye ve valiliğe dilekçe verdi.
  Cevri Genç, mağdur olduklarını ve bina sakinlerinin taşınmak zorunda kaldıklarını belirterek, “Biz yolumuz olmadan nereden binaya girip çıkacağız? Binamız ruhsatlı ve her şeyi kanuna uygun. Temel atılmasından dolayı eve giremiyoruz. Yol yok ve ne yapacağımızı şaşırdık” dedi.
  Belediye yetkilileri ise, konunun kendileriyle alakalı olmadığını ifade ederek, yeni yapılan binanın hukuka uygun olduğunu bildirdi.AW000782 AW000782

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz