Adıyaman Üniversitesi’nde Yeni Meslek Yüksekokulları

  0
  399

  Adıyaman Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak iki ayrı birime ayrıldı.

  Üniversite Rektörlüğü’nün “Adıyaman Meslek Yüksekokulu’nun Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak iki ayrı Meslek Yüksekokuluna dönüştürülmesi” konusundaki teklifi 16.01.2014  tarihli Yükseköğretim Genel Kurulu (YÖK) toplantısında incelenerek, 2547 Sayılı Kanun’un 2880 Sayılı Kanun’la değişik 7/d-2 ile 7-h  maddeleri uyarınca, Adıyaman Meslek Yüksekokulu’nun Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak iki ayrı Meslek Yüksekokuluna dönüştürülmesi uygun görüldü.

  Konu ile ilgili açıklamada bulunan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü,  “Bu şekildeki ayrım önceden öngörülerek yeni hizmet binalarının yapımı ile ilgili süreç çok öncesinden başlamıştı. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuzun yeni hizmet binasının ihale süreci tamamlanmış olup mevsimin elverişli olması durumunda inşaat çalışmalarına hemen başlanılacaktır.

  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuzun yeni hizmet binasının ise proje süreci tamamlanmış olup, yatırım programına alınmasına müteakiben inşaat ihalesi de yapılacaktır” diye konuştu.

  Halihazırda Adıyaman Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan programların Sosyal Bilimler ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokullarına ayrımı aşağıdaki gibi olacaktır:

  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Programları

  İşletme Yönetimi, İşletme Yönetimi İ.Ö.- Pazarlama, Pazarlama İ.Ö.- Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Otel İşletmeciliği İ.Ö.- Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları İ.Ö.- Dış Ticaret, Dış Ticaret İ.Ö.- Kooperatifçilik- Aşçılık, Aşçılık İ.Ö.- Özel Güvenlik ve Koruma, Özel Güvenlik ve Koruma İ.Ö.

  Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Programları

  Makine, Makine İ.Ö.- Kaynak Teknolojisi, Kaynak Teknolojisi İ.Ö.- Mimari Dekoratif Sanatlar, Mimari Dekoratif Sanatlar İ.Ö.- Seramik Cam ve Çinicilik- Elektrik, Elektrik İ.Ö.- İnşaat Teknolojisi, İnşaat teknolojisi İ.Ö.- Yapı Yalıtım Teknolojisi, Yapı Yalıtım Teknolojisi İ.Ö.- Mobilya ve Dekorasyon- Sondaj Teknolojisi, Sondaj Teknolojisi İ.Ö.- Gıda Teknolojisi, Gıda Teknolojisi İ.Ö.- Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı İ.Ö.- Kimya Teknolojisi, Kimya Teknolojisi İ.Ö.- Giyim Üretim Teknolojisi, Giyim Üretim Teknolojisi İ.Ö.- Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri

   

   

   

   

   

   

   

   

  SBMYO

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz