Kuyumcular Odası Başkanı Ünal: “Piyasa Tamamen Eski Dönemlere Dönmeye Başlıyor”

  0
  60

  Adıyaman Kuyumcular Odası Başkanı Bekir Ünal, piyasanın eski dönemlere dönmeye başladığını bildirdi.

  Ünal, yaptığı açıklamada, 1 Kasım seçimlerinin sonucunda tek başına iktidarın çıkmasının ekonomi üzerinde olumlu hava estirmeye başladığını dile getirdi.

  Ekonomideki bu olumlu havanın her kesime yaramaya başladığını aktaran Ünal, şunları kaydetti:

  “Şuanda 4+4’lük bir istikrar var diyebilirim. Piyasa tamamen eski dönemlere dönmeye başlıyor. Şuanda dolar da, altın da düşüşte. Bu vatandaşın faydasına. Şuanda piyasayı iyi görüyoruz. İstikrar iyi, hükümetin tek başına iktidar olması piyasayı bayağı rahatlattı”

  – ADIYAMAN’IN SAHİBİ YOK

  Adıyaman’ın dipsiz bir kuyu olduğunu anlatan Ünal, “Geçen seçimde AK Partiye oy oranı düşük çıktı, piyasada bir istikrarsızlık oldu. Şuanda iyi, şuanda tek başına geldiği için bu seçimde AK Partiye yüzde 49 oy çıktı. Adıyaman şuan dipsiz sokak durumunu andırıyor. Ben bunu her zaman söylüyorum. Adıyaman’ın şuanda sahibi yok, daha önce 5 milletvekilimiz vardı. Adıyaman’a herhangi bir yatırım söz konusu olmadı” dedi.

  – GAP MAĞDURLARIYIZ

  Adıyaman’ın GA mağduru olduğuna dikkat çeken Ünal, şöyle dedi:

  “Biz şuanda GAP mağdurlarıyız. Bizim GAP projemiz, sulama projesi faaliyete geçecekti. Bütün zararı Adıyaman halkı çekiyor, Şanlıurfa faydalanıyor. Bu topraklar bizim, bundan sonraki süreçte bizim milletvekillerimizin Adıyaman’a en azından bir yatırım yapmaları gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza bunların anlatılması gerekiyor. GAP mağdurları şuanda Güneydoğu Anadolu projesi içinde 380 tane köy suyun altında kaldı. Bunu 30 hane ile çarptığın zaman birçok insanın boşta kaldığını gösterir. Adıyaman’da şuanda GAP projesi sulama sisteminin bir an evvel faaliyete geçirilmesini istiyorum”

  – OTOBAN BURADAN GEÇMELİ

  Nissibi Köprüsünün Adıyaman’a bir katkısının olmadığını savunan Ünal, “Adıyaman’ın kalkınması için en azından Adıyaman’a 2. veya 1. Ordunun gelmesi gerekiyor. Arazilerimiz müsait. Adıyaman’ın bütün topraklarına yerleşebilecek topraklar vardır. Adıyaman’a en azından bir tren hattı gelmesi gerekir. Adıyaman’da otoban olmalı. Şuan yapılan köprünün bize faydası yok. En azından otobanın Adıyaman, Güneydoğu bağlantısını yapsalardı. Daha güzel olurdu. Bende milletvekillerimden bunu istiyorum. Adıyaman’a sahip çıkmalarını istiyorum. Adıyaman da yüzde 69 bir oy alan bir partinin, en azından Adıyaman’ı dipsiz sokaktan kurtarması için bunları yapması gerekir” şeklinde konuştu.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz