Engelsiz Yaşam Merkezi ile Engeller Ortadan Kalkıyor

  0
  101

  Adıyaman Belediyesi tarafından engelli çocuklara yönelik hizmet vermesi amacıyla açılan Engelsiz Yaşam Beceri Uygulama Merkezi yeni eğitim-öğretim yılında da 166 öğrenciye ışık oluyor.

  Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Engelsiz Yaşam Beceri Uygulama Merkezi, yeni eğitim-öğretim yılında da toplam 166 öğrenciye hizmet veriyor.

  Faaliyete başladığı günden bu yana yüzlerce engelli çocuğa kişisel gelişim ve el becerilerini geliştiren eğitimler verilen merkezde bu yılda eğitimiler devam ediyor. Üç eğitmenle devam eden eğitimler hakkında bilgi veren yetkililer, “Engelli çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için belediyemiz tarafından açılan Engelsiz Yaşam Beceri ve Uygulama Merkezimizde bu yıl 19’u servislerle evden alınan toplam 166 öğrencimiz eğitim görüyor. Bu öğrencilerimizin büyük çoğunluğu okuldan kalan zamanını merkezimizde geçiriyor. Merkezimizde eğitim veren üç tane hocamız, gerek öğrencilerin okuldaki hocaları ile irtibata geçerek onların eğitimleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuyor. Gerekse merkezimizde uyguladıkları çeşitli eğitim yöntemleri ile çocuklarımızın el becerilerini geliştirmeye yönelik katkılar sunuyor” diye konuştular.

  Merkezde resim, ebru, yemek yapma, spor gibi eğitimlerin verildiğini de sözlerine ekleyen yetkililer şunları dile getirdiler: “Merkezimizde Resim ve ebru dersleri için eğitimler veren hocalarımız, böylelikle çocuklarımızın becerilerini geliştirmeyi amaçlıyorlar. Bunun yanında mutfakta pasta yapma, yumurta kırma gibi etkinliklerle de bu işlem pekiştiriliyor. Güzel havalarda dışarıda futbol maçı yaptırılan öğrencilerimize soğuk havalarda ise sınıflarda çeşitli oyunlar oynanmasınaolanak sağlanıyor. Bu önemli projeye destek veren herkese teşekkür ediyoruz.”

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz