DENIZBANK’TAN SKANDAL

  0
  393

  Banka asıl borçluya ulaşamayınca, haciz ihbarnamesini alakasız birine gönderdi.Adıyaman’da Ali Taşı mahallesinde bir vatandaş işyeri adresine gelen haciz ihbarnamesi ile şok oldu.

  İddiaya göre 18/09/2015 Cuma günü Adıyaman’ın Alitaşı Mahallesinde işyeri bulunan H.K. isimli vatandaş posta vasıtası ile Batman 1. İcra Dairesi’nden gelen haciz ihbarname ile hayretlere düştü. H.K. isimli vatandaşa gelen Haciz ihbarnamesinde Batman vergi dairesine kayıtlı YT İnşaat, Petrol Nakliye turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve yine Batman Nüfusuna kayıtlı Muhammed Yusuf Toptaş borçlularına ait 330.000 TL (İhtiyati Haciz) borç, alacaklı Denizbank tarafından borçlu şirket ve şahıs bulunamayınca, banka 15/09/2015 tarihli haciz ihbarnamesini ihbarnamede ismi geçen şirket ve şahısla hiç alakası olmayan üçüncü şahıs olarak Adıyaman nüfusuna kayıtlı H.K. isimli vatandaşın işyeri adresine gönderdi.

  Haciz ihbarnamesinde isimleri geçen borçlu şirket ve şahsı hiç tanımadığını, onlarla hiçbir alakasının olmadığını dile getiren H.K. haciz ihbarnamesinde, ihbarnamenin yine Batman ikametine kayıtlı Av. Zeynep  Adıyaman ve Av. Özge Yüksekbaş tarafından düzenlendiğini ifade etti.

  Olayı anında zaman kaybetmeden avukatı ile görüştüğünü söyleyen H.K. duruma itiraz ettiğini söyledi. Olay ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan H.K. şunları söyledi: “18/09/2015 Cuma günü Alitaşı mahallesinde iş yerimde otururken postacı bir haciz ihbarnamesi getirdi. Benim haciz ve icra ile ilgili hiçbir sıkıntım olmamasına rağmen merak ettim açtım ihbarnameyi. İhbarname Batman 1.İcra Dairesi’nden geliyordu. Denizbank tarafından gönderilen İhbarname belirtilen şirket ve şahısla ilgili hiçbir alakam yok. Tanımam etmem. Ayrıca ihbarname de belirtilen borçlu şahıs Muhammed Yusuf Toptaş’ın TC nosu ve yine borçlu şirketin vergi numarası açık bir şekilde belirtilmiştir. Ancak benim ismimin ve iş yeri adresimin yer aldığı üçüncü şahıs olarak belirtilen yerde ise benim TC numaram ve vergi numaram belirtilmemiş, sadece ismim ve adresim yazılmıştır. Avukatıma hemen haber verdim ve anında itirazda bulunduk. Ayrıca avukatımın verdiği bilgiye göre eğer ki biz haciz ihbarnamesini hafife alıp, erteleseydik ve 7 gün içinde itirazımızı yapmasaydık ihbarnamede belirtilen 330.000 TL’lik haciz ihbarnamesini kabul etmiş sayılıyoruz. Bazı kişiler acaba buradan bakıldığında 9 günlük idari izinleri fırsat bilerek mi bu haciz ihbarnamesini gönderdiler bize. Buradan Denizbank yetkililerine sesleniyorum; bahsi geçen şirket ve şahısla hiçbir ortaklık, iş alış verişi olmamama rağmen hangi hak ve gerekçe ile bana bu haciz ihbarnamesini gönderirsiniz. Bu kadar tehlikeli bir durum bazı vatandaşlar ve esnaflar dikkate almayıp yırtıp atsa veya itirazını biraz geç yapsa çok büyük sıkıntılar meydana gelir. Kendileri ile alakası olmayan bir durumdan dolayı milyarlarca lira borç altına girebilirler. Bu gibi isimlerine veya işyerlerine gelen haciz, icra gibi mahkemeden gelen resmi yazıları asla hafife almamalarını istiyorum. Biz gerekli itiraz müracaatımızı yaptık ve inşallah haklı olduğumuz mahkeme kararı ile tescillenecek ve ondan sonra banka ve ilgili avukatlara karşı tazminat davalarımızı açacağız.” dedi.

  BHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz