ATSO Başkanı Uslu, Kırgızistan Gezisinden Döndü

  0
  460

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Kırgızistan’a düzenlenen iş gezisine Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu da katıldı.

  Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu üyesi Mustafa Uslu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile beraber katıldığı Kırgızistan iş gezisinden döndü. İş gezisine katılan 100 oda ve borsa başkanı arasında yer alan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Uslu,  iş gezisinin oldukça verimli geçtiğine dikkat çekti.

  Uslu, yaptığı açıklamada iş gezinin sona erdiğini ve yurda döndüklerini belirterek, düzenlenen organizasyona TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile bazı oda ve borsa başkanlarının katıldığını kaydetti.

  Kırgızistan temasları ile ilgili bir değerlendirme yapan Uslu, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev başta olmak üzere kendileriyle yakından ilgilenen tüm Kırgız yetkililere ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na teşekkür etti. İş gezisinde, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, Hisarcıklıoğlu ve beraberindekilere Cumhurbaşkanlığı konutunda yemek verdi. Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev’in, Cumhurbaşkanlığı konutunda onurlarına verdiği yemeğe de katılan Uslu, Kırgızistan iş gezisinin iki ülke işadamları ve yatırımcıları adına çok önemli olduğunu belirterek, Kırgızistan’ın dış ticaret erbapları için çeşitli iş kollarında yatırım yapılabilecek bir ülke olduğunu söyledi. Uslu, “Türk özel sektörü olarak dost ve kardeş Kırgızistan’ın demokrasi yolundaki yürüyüşünü, serbest piyasa ekonomisine geçiş çalışmalarını, küresel ekonomiye entegrasyonunun her zaman destekçisiyiz” dedi.

  ATSO Başkanı Uslu ve heyet daha sonra Manas Üniversitesi’nde düzenlenen ve TOBB Başkanı Rıfat Hısarcıklıoğlu’na doktora verilmesi törenine de katıldı. Başkan Uslu bu ve benzeri gezilerin iş dünyasının ufkunu açmak adına son derece verimli olduğunu hatırlatarak gezi boyunca kendileriyle yakından ilgilenen Hisarcıklıoğlu’na teşekkür etti.

  Öte yandan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki işadamları Türkiye’nin Kırgızistan Büyükelçisi Metin Kılıç’ı makamında ziyaret etti.

  Görüşmede Hisarcıklıoğlu ve Büyükelçi Kılıç Türkiye-Kazakistan ekonomik ilişkilerine dair görüş alışverişinde bulundu. Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) toplantısına da katılan heyet burada Türk işadamları ile görüşme imkânı buldu.ATSO KIRGISİZTAN GEZİ (3)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz