Adıyaman Üniversitesinin Çehresi Değişiyor

  0
  463

  Adıyaman Üniversitesinde çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.

  Adıyaman Üniversitesi ve Karayolları ile yapılan protokol gereği, giderleri Adıyaman Üniversitesi tarafından karşılanan üniversite girişinde yapılacak olan asfalt ve otobüs durağı çalışmaları başladı.

  Daha yaşanabilir bir ortam oluşturmak ve gelişen şartların getirdiği ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla yürütülen çalışmaların bu etabında otobüsler için durak, asfalt, yaya kaldırımı ve istinat duvarı yapılacak. İnşaat sonunda üniversite giriş alanı daha kullanışlı ve ihtiyaca cevap verecek duruma gelecek.

  Kapı ve Köprü de Yapılacak

  Öğrencilerin üniversiteye daha rahat girip çıkabilmeleri ve zamandan tasarruf etmeleri için öğrenci yurtlarının olduğu tarafa bir giriş kapısı ve güvenlik noktası yapılacak. Havalarının soğumasıyla yürümekte zorlanan öğrenciler daha az üşüyecek ve daha kısa mesafe ile derslerine ulaşacaktır.

  Diğer taraftan kampüs ile Rektörlük Binasını birbirine bağlayan köprü de genişletilerek yeni bir köprü daha yapılacak. Bu köprü ile büyük araçlar ile halk otobüsleri geçiş yapabilecektir. Şu anda ihale sürecinde olan proje ile sadece otomobillerin geçebildiği köprüden diğer araçlarda geçebilecek.

  Adıyaman Üniversitesi bu projelerle daha modern ve kullanışlı bir mekan oluşturmanın yanında öğrencilerine ve personellerine kolaylık sağmayı hedefliyor.

  Çalışma alanında incelemeler yapan Rektör Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Düzenlemelerin bir an önce bitmesi konusunda her türlü tedbirleri aldıklarını belirten Rektör Gönüllü yaşadığımız ortamları daha yaşanabilir ve güzel mekanlar haline getirme noktasında çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini belirtti.

  Çevre 1

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz